Головна Цікаво Як карантин вплинув на споживання українців

Як карантин вплинув на споживання українців

162
0

Минуло понад 1,5 місяця від початку карантину в Україні, спричиненого стрімким поширенням COVID-19. За цей час багато було інформації про його наслідки для економіки зараз та в майбутньому. Але йшлося зазвичай про державу загалом.

Тепер же поговорімо про зміни, які сталися у житті пересічних українців. Розповімо зокрема про те, які товари та послуги стали популярнішими, а які — навпаки, якій формі оплати надають перевагу українці.

Найпередбачуванішим став ріст середнього чеку клієнтів, зокрема в продуктових магазинах та аптеках. Найбільше це стосується товарів медичного призначення, продуктів харчування. Тільки за перші тижні карантину кількість замовлень на продукти харчування зросла на 10 %, а на товари для гігієни та захисту — на 34 %, порівняно зі звичайним тижнем місяця.

На 40 % частіше стали замовляти каву та кондитерські інструменти, а їх середня ціна 135 грн. На 80 % зріс попит на підручники і довідники, але, незважаючи на це, в середньому їх вартість знизилася на 13 %.

Крім того, ростуть і суми, витрачені на АЗС. Передусім це пов’язують із тим, що наразі автозаправні станції виступають у ролі продуктових крамниць і точок, де можна взяти каву з собою.

Серйозно постраждала й сфера розваг. Наприклад, серед клієнтів банків кількість транзакцій у цьому сегменті впала на 61 %.

Також значно почастішали безготівкові оплати загалом та окремо — ріст такої форми оплати в аптеках та магазинах товарів для здоров’я — на 51,7 %, а також у продуктових крамницях і супермаркетах — на майже 40 %.

На час карантину українці також вирішили згадати про старе або знайти нове хобі. Наприклад, громадяни почали частіше купувати картини за номерами та вишивку. На це вони витрачають на 15 % більше, ніж до карантину.

Більше, ніж зазвичай, почали купувати й спортивне взуття, корм для домашніх улюбленців та товари для побуту, зокрема пральний порошок, миючі засоби й побутову хімію. Своєю чергою, різко впав попит на такі товари, як одяг та прикраси — на 25 %.

Під час вимушеного сидіння вдома українці почали частіше шукати техніку для кухні, наприклад блендери, мікрохвильові печі та мультиварки. Так, деякі інтернет-магазини запровадили навіть суттєві одноденні або ж нічні знижки. Саме в цей день або ж час клієнт може придбати потрібну річ навіть за рекордною 70-відсотковою знижкою.

Серед топових товарів виявилися й настільні ігри, якими тепер українці цікавляться на 40 % частіше. Важливо сказати, що український народ на карантині частіше вибирає вживані товари, аби зараз не переплачувати, однак більшістю з цих речей, найімовірніше, мало користуватиметься після карантину.

Багато людей присвячують час перебування на карантині не лише розвагам, а намагаються проводити його з користю. Це видно по значному зростанню попиту на онлайн-курси, бізнес-тренінги, репетиторів, а також купівлю спортивного інвентарю, який можна використовувати вдома через закриття спортзалів.

Користується попитом й недорогий особистий транспорт: мопеди, велосипеди та скутери, а також техніка для городу (культиватори і мотоблоки).

А що ж українці перестали купувати онлайн? Значно рідше замовляють парфумерію, жіночий одяг, взуття та аксесуари, антикварні товари, дитячий одяг. На останній попит знизився впродовж місяця. Також менше відгукуються українці на оголошення про книги — на 12 %, телефони і меблі — на 16 %, порівняно зі звичайним місяцем.

Варто сказати й про ріст популярності доставки. За час карантину різко збільшився попит на доставку в різних її варіаціях: доставка їжі з ресторанів, доставка продуктів. У попиті послуги кур’єрів. До речі, їх просять не лише доставити продукти, а й купити.

Карантин триває, а значить він продовжить видозмінювати звички та потреби людей. Після повернення до нормального життя, деякі старі звички, товари та послуги стануть нам непотрібними. А от чи будемо ми потім більше споживати онлайн, чи, скучивши за шопінгом та ресторанами, перейдемо на офлайн-активності — покаже час.

Підготувала Яніна Тарасів