Головна Цікаво Як підібрати осушувач повітря в будинок?

Як підібрати осушувач повітря в будинок?

12
0

Вологість в будинку – одна з найпоширеніших проблем, що супроводжується підвищеною вологістю, виникнення цвілі та грибків. Якщо у минулому боротися з цією проблемою було дуже важко, то сьогодні сучасна техніка з легкістю впорається з цією проблемою.  Щоб вирішити проблему вологості, потрібно лише придбати осушувач повітря. Як підібрати осушувач повітря в будинок – прочитаємо далі.

Як працює осушувач повітря?

Осушувач повітря має доволі просту систему роботи. Він пропускає крізь вентилятор повітря, осушуючи його та трішки підігріваючи. Таким чином, повітря стає сухішим, та з нього виділяється надмірна волога. Нормальна вологість в приміщенні має бути на рівні 40%-60%. Такий рівень вологи є оптимальним для людського організму та вентиляції приміщення. Щоб підтримувати вологість на такому рівні потрібно правильно підібрати осушувач повітря залежно від заданих умов. Якщо Ви не користуєтесь осушувачем, тому що не можете підібрати потрібну модель, ми розкажемо як підібрати осушувач повітря для будинку.

В першу чергу потрібно враховувати площу приміщення. Варто дотримувати таких умов:

  • Для приміщення 15м2 потрібно осушувач на 10-12 літрів вологовидалення на добу;
  • Для приміщень 16-31м2 потрібно обирати осушувач на 14-16 літрів на добу;
  • Для приміщень 35-50м2 потрібно обирати осушувач на 20-24 літрів на добу;
  • Більше 50м2 потрібен потужний осушувач, що буде видаляти 30 літрів вологи на добу.

Розраховувавши площу приміщення, Ви можете оцінити, яку саме потужність осушувача Вам потрібно. Головне підібрати потрібну потужність, не більшу та не меншу. Якщо Ви виберете мало потужний осушувач, що буде заслабким для Вашого будинку чи квартири, він не буде справлятися з вологістю та не зможе допомогти вивести надмірну вологість. Якщо Ви виберете високо потужний осушувач, а площа у Вас невелика, Ви  просто переплатите гроші, а ще будете витрачати багато електроенергії.

Наступним критерієм вибору є рівень шуму. Це важливо, у випадку, коли Ви встановлюєте осушувач в дитячій кімнаті чи спальні. У такому випадку потрібно обирати осушувач з рівнем шуму не більше 30-35 ДцА.

Також варто врахувати рівень температури в приміщенні. Якщо температури не вище 8 градусів, потрібно встановлювати осушувач  адсорбційного типу, якщо вище 8 градусів, тоді обирати універсальний конденсаційну модель. Крім цього, варто враховувати такі характеристики як фільтрація повітря, дизайн, об’єм баку, регулювання швидкостей та звукова сигналізація.