Головна Цікаво Як розпізнати залежність від азартних ігор?

Як розпізнати залежність від азартних ігор?

106
0

Знайоме? Хочете домовитися про зустріч з одним і чуєте у відповідь «Вибач, я в середині гри, я не можу». Або приходьте до знайомого, а він не в силах відірватися від комп’ютера? Крім того факту, що зазвичай жахливо нудно чекати, іноді виникає питання: чи нормально це? Залежність від азартних ігор може бути досить небезпечною. Тому краще вживати заходів вчасно. Як розпізнати тривожні сигнали залежності від азартних ігор і допомогти постраждалим.

1. Втратити контроль
Якщо така залежність існує, поведінка більше не контролюється. Гра і роздуми про неї домінують над усім життям. Залежний зробить все можливе, щоб проводити весь час з грою. Домашні завдання, зустрічі з друзями, реферати – все відкладається на невизначений термін, кожна вільна хвилина витрачається на азартні ігри. Серед залежних не рідкість шкільні хвости і постійні запізнення.

2. Здатися
Ігрова залежність змушує думати тільки про одне – про гру. Все інше стає другорядним: неважливо, сон це, їжа або догляд за тілом. Навіть зовнішній вигляд залежного змінюється – він виглядає виснаженим, хворим і втомленим. Це може бути (але не завжди) ознакою того, що гра бере людини під контроль.

3. Гойдалки настрою
Як і у випадку з лікування наркоманії в Одесі або алкоголізму, залежність впливає на стан душі. Він або вона стає неспокійним, страждає від різких перепадів настрою, депресії або необґрунтованих істерик. Звичайно, це також може мати абсолютно різні причини, наприклад, стрес в школі або негаразди з батьками. Однак якщо ці критерії можуть бути виключені, різку зміну настрою треба сприймати як сигнал тривоги.

4. Немає інших видів діяльності
Якщо в людині переважає залежність, його більше ніщо не цікавить. Хобі відкладено, зустрічі з друзями скасовані, а шкільні оцінки стають все гірше. Все життя пов’язана з іграми і всім, що їх стосується. Навіть якщо людина помічає, що це поведінка негативно впливає на повсякденне життя, він не буде намагатися що-небудь змінити в цьому.

5. Азартні ігри домінують в усьому
В дорозі або просто вдома комп’ютер або телефон постійно перевіряються, а залежний не може говорити ні про що інше, крім гри. Він постійно стомлює оточуючих нецікавими для них подробицями і фактами. Всі думки і дії спрямовані виключно на гру. Таким чином, залежність від азартних ігор взяла на себе абсолютний контроль.

Що можна зробити, якщо є впевненість, що друг або знайомий захоплюється азартними іграми? Залежність від азартних ігор вважається однією з так званих «нешкідливих залежностей». Це означає, що для неї не потрібно яка-небудь речовина (наприклад, алкоголь або наркотик – як марихуана). Це робить особливо важким розпізнавання цього типу залежності.

Але при повній впевненості треба обов’язково прийти на допомогу. Можна зв’язатися з консультативною гарячою лінією або звернутися в найближчий консультаційний центр з проблем наркоманії.