Головна Цікаво Як відірвати дитину від комп’ютера: захоплюючі альтернативи

Як відірвати дитину від комп’ютера: захоплюючі альтернативи

14
0

Сучасні діти починають активно користуватися гаджетами з ранніх років. Віртуальний світ пропонує цікаві ігри, захоплюючі ролики і мультфільми. За короткий термін у маленьких жителів Жовкви формується залежність від гаджетів і інтернету. Вони стають агресивними, дратівливими, відмовляються від спілкування з однолітками, погано засвоюють програмний матеріал в школі. Умовляння і ультиматуми батьків виявляються бездіяльними.

І все-таки існують кілька ефективних способів, що дозволяють усунути залежність дитини від гаджетів.

Спосіб 1. Особистий приклад

Складно переконати дитину відмовитися від комп’ютера або смартфона, коли дорослі самі не випускають з рук мобільний телефон. Перегляньте режим дня, виділіть час для спілкування з дитиною. Покажіть йому, як цікаво грати на вулиці. Виділіть час для спільного читання захоплюючих книг.

Спосіб 2. Спільна праця

Розширте поле спільної діяльності. Залучіть дитину до збирання, готування. Доручіть йому доглядати за домашніми тваринами. Словесно оцінюйте результат його праці. Не скупіться на похвалу, якщо дитина відповідально ставиться до виконання доручень, проявляє ініціативу.

Спосіб 3. Установка часового ліміту

Не забирайте у дитини з ультиматумом планшет або комп’ютер. Запропонуйте малюкові компроміс, встановіть часовий ліміт для гри на комп’ютері. Дозволяйте йому грати або спілкуватися в соціальних мережах протягом певного проміжку часу. Все інше вільний час дитини заповніть корисними і цікавими справами.

Спосіб 4. Соціалізація в суспільстві

Навчіть малюка правильно спілкуватися з однолітками. Вивчайте його відстоювати власну точку зору і знаходити компроміси. Відведіть дитину в дитячий сад, на ігрову або спортивний майданчик. У цих місцях у дитини збільшується шанс знайти нових друзів.

Спосіб 5. Підтримка хобі

Розберіться, що подобається дитині. Якщо він є фанатом футбольної команди, пограйте з ним в футбол, візьміть за правило – ходити з дитиною разом на матч. З маленьким художником відвідуйте виставки, а з початківцям театралом – ляльковий театр, спектаклі. Маленьким кулінарам запропонуйте разом приготувати що-небудь до сімейної вечері. Дізнайтеся, де працюють секції за цими напрямками, запропонуйте дитині записатися в них.

Спосіб 6. Корисні гри

Заінтригує дитини можливістю відчути себе справжнім архітектором, автомобілебудівником, інженером. Запропонуйте йому зіграти в Lego, а щоб заманити ігровою тематикою, купите конструктор майнкрафт. Щоб ще більше збільшити спілкування всередині сім’ї, грайте в настільні ігри (Монополію, Дженга або звичайні шашки).

Діти легко відмовляються від гаджетів, коли реальний світ стане цікавим і насиченим.