Головна Цікаво Як відкрити приватну медичну практику та отримати ліцензію

Як відкрити приватну медичну практику та отримати ліцензію

132
0

Згідно з українським законодавством, кваліфіковані медичні працівники можуть розпочати власний бізнес. Для цього необхідна ліцензія на медичну практику та реєстрація лікаря як фізичної особи-підприємця.

Оформлення ФОП та отримання ліцензії на медичну практику

Щоб почати практикувати як приватний лікар, необхідно виконати такі дії:

  • зареєструватися як фізична особа-підприємець (з КВЕДом «Загальна медична практика» (86.21) або іншим релевантним та одержати документ, що підтверджує дану дію);
  • стати на облік органів податкової служби;
  • орендувати чи придбати приміщення, що відповідає вимогам державних будівельних норм України «Будівлі та споруди. Установи охорони здоров’я ДБН В.2.2-10-2001», а також іншим умовам, встановленим державою;
  • підготувати матеріально-технічну базу згідно зі спектром послуг, які надаватимуться;
  • оформити відповідну ліцензію;
  • зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я;
  • укласти договір із Національною службою здоров’я.

Ліцензіати, що планують надавати послуги виключно у межах первинної медичної допомоги, можуть бути звільнені від оформлення санітарних актів на свої кабінети, що значно спрощує й прискорює процес отримання дозвільних документів. Разом із тим варто пам’ятати наступне:

  • відсутність необхідності надавати санітарний акт не означає, що приміщення може не відповідати законодавчо прийнятим нормам та стандартам щодо площі кабінетів, освітлення, вентиляції, оснащення та інших факторів;
  • якщо передбачається надання не лише первинної, а й спеціалізованої (вторинної) медичної допомоги, акт санітарного обстеження має оформлятися на загальних підставах.

Кадрові вимоги для отримання ліцензії

ФОПи мають право наймати на роботу лікарів та молодший медперсонал лише в тому випадку, якщо у цих кадрів є профільна освіта. Також важливим фактором є відповідність займаній посаді та заявленій спеціальності. Лікарі, які не працюють понад три роки за конкретним лікарським фахом, допускаються до медпрактики лише після проходження стажування.

Таким чином, ліцензія на медичну практику може бути отримана тільки за умови дотримання всіх вимог законодавства щодо працевлаштування персоналу, підбору придатного приміщення та його оснащення відповідно до санітарних норм.

Очікується, що у майбутньому кількість ліцензованих приватних лікарів постійно зростатиме завдяки системі індивідуального ліцензування медпрактики.