Головна Цікаво Як вибрати ковдру для дому?

Як вибрати ковдру для дому?

152
0

Існують різні види ковдр. Тепла, яка зігріває нас взимку, чи прохолодними ночами в міжсезоння. Влітку, використовуємо махрове або звичайне простирадло з комплекту білизни. Дехто полюбляє укриватись ковдрою навіть спеку. Це не дивує, вона не тільки зігріває, а й дає психологічне відчуття захищеності. Але зручніше та комфортніше буде купити ковдру по сезону.

Як розібратись, яка ковдра краща і чи підійде вона вам. Щоб допомогти, інтернет-магазин «Дом Коттон» підготував відповіді на найпоширеніші запитання про них.

Зимова та літня ковдра, особливості вибору наповнювача

Що потрібно знати про сезонні ковдри. Насамперед склад, саме від нього залежать їх характеристики. На прикладі діаметрально протилежних категорій виробів, розглянемо, які матеріали набивки найкраще підійдуть для різної пори року.

Ковдра зимова — виріб з високою ступінню теплоти. Щоб добитись цього, при виробництві застосовують натуральні складники щільні, з низькою теплопровідністю.

Природні — тварини або птахи, мешкаючи у несприятливих умовах, виробили теплоізоляційні властивості у своєму захисному покритті.

  • Вовна овеча, верблюжа — найпоширеніші наповнювачі. Теплота, провідність повітря, гігроскопічність — отримали від природи. Захищаючи тварин від холоду чи спеки, свої властивості перенесли в вироби.
  • Пух береться з водоплаваюючої птиці: гусей, качок,гаги. Не даючи мерзнути птахам на відкритих водоймах взимку, він зігріває нас холодними ночами. Мякий, легкий, гігроскопічний не затримує потоки повітря.

Всі наповнювачі з тваринних матеріалів високоалергенні. Їх склад дозволяє розмножуватися кліщам та бактеріям. Часточки нашої шкіри та пил попадають всередину набивки і є поживним середовище для них. Єдиний варіант — віднести виріб в хімчистку наприкінці сезону, та періодично провітрювати.

З винаходженням синтетичних наповнювачів (поліефірних волокон) почалась нова епоха у світі текстилю для дому. Синтепон, силікон, холофайбер, нанофайбер, штучний лебединий пух — це все представники поліефіра. Різна обробка, форма волокон, кінцева структура матеріалу, впливають на їх властивості. Для найкращих зимових ковдр використовують волокна порожнисті, у вигляді пружин чи кульок. Такий тип володіє високими теплоізоляційними властивостями, зносостійкий. Наповнювачі з них не збиваються, їх можна прати. Вони справжня знахідка для алергіків.

Літня ковдра відрізняється легкістю. Як і у випадку з зимовими використовують природні та синтетичні компоненти набивки. Природні представлені рослинною сировиною: бамбук, евкаліпт, шовк. Вони увібрали в себе найкращі властивості їх волокон: проводити повітря, вбирати вологу та одразу випаровувати її. Адже це нам потрібно влітку.

Синтетику з низькою щільністю використовують, але не так поширено. Вона викликає пітливість, що небажана у спеку.

Існують підвиди для зими та весни. Матеріали — синтетика та суміш поліефірних волокон з вовною та бавовною. Для них немає чітких критеріїв. Все залежить від чутливості до холоду людини. Ми рекомендуємо, вибирати вироби середньої теплоти, вона найкраще підійде щоб комфортно спати вночі, коли ще не увімкнули опалення.

Усі ковдри свою ступінь теплоти позначають сніжинками або крапками на пакуванні — 4- 5 найкращий показник для зимових виробів. 3-4 — демісезонні, 2— літні.

Ковдра для дому: які розміри вибрати

Ковдри шиють під різні параметри ліжок. Ми приведемо, як приклад стандартні. Але майте на увазі, що кожен виробник може відступити від них на декілька сантиметрів.

Дитячі: для новонароджених і до року (100*100 см), від року до трьох(100*140 см).

Діти швидко ростуть тому можна оминути найменший розмір.

Полуторний або підлітковий (140*205 см) розрахований на те, що під ним спатиме одна людина.

Односпальні, для сімейних комплектів постільної білизни (140*170 см). Зазвичай в таких наборах є дві односпальних підковдри

Двоспальна (172*205 см) — звичні нам класичні.

Євро (200*220 см), максі-євро (220*240 см) — популярні, завоювали багато своїх прихильників зручними параметрами.

Що важливо знати покупцю при виборі

Для того, щоб ковдра виконувала свої функції та служила вас довго, зверніть увагу на такі моменти:

  • Огляньте шви, та якість ниток;
  • Як розподілений наповнювач. Для того, щоб він не збивався існує спеціальна прошивка виробу — касетна. Стьожки ізолюють ділянки від змішування. Це дозволяє набивці залишатись на своєму місці, захищає від міграції всередині чохла;
  • Підбирайте виріб під сезон;
  • Враховуйте стан здоров’я та чутливість до холоду. Алергікам протипоказані тваринні складові. Якщо підвищена пітливість турбує вас, то навіть, найкраща синтетика буде провокувати її.

Недорогі варіанти ковдри

Щоб спростити процес пошуку ідеальної ковдри ми підготували топ 5 недорогих та якісних. Вони пошиті ТМ Viluta — лідером виробників текстилю для дому.

5. Comfort. Зима буде теплішою з сумішшю натуральної вовни та силіконізованих матеріалів. Таким чином знижується алергенність та підвищується довговічність виробу. Чохол мікрофібра. Щільність 300 г/ м.кв.383 гривні.

5f6d906606b9a.jpg

4. Premium. Дуже тепла, завдяки поєднанню вовни та синтетичних мікроволокон. Щільність 400 г/ м.кв. стане кращим варіантом для зими. 538 гривні.

5f6d9071bf304.jpg

3. Relax. Ковдра з середньою щільністю 200 г/ м. кв., ідеальне рішення для весни, осені та прохолодного літа. Чохол мікрофібра. 345 гривень.

5f6d907e42b4d.jpg

2. Bamboo collection. Бамбукові волокна дуже крихкі, тому виробники часто включають їх у якості оболонки яка оточує силіконовий наповнювач. Така зимова ковдра дуже легка та зносостійка. 386 гривень.

5f6d90853fa4e.jpg

1. Softness collection. Відмінне поєднання ціни та якості. Штучний лебединий пух зі щільністю 350 г/ м. кв. в складі наповнювача, зігріває та дарує комфорт. А невисока ціна, 390 гривень, робить його лідером нашого списку

5f6d9099e6400.jpg

Якщо наша стаття була корисною для вас та викликала бажання обновити приналежності для сну, перейдіть за посиланням “Dom Cotton”, та оберіть потрібний товар.