Головна Цікаво Які види підприємства існують в Україні

Які види підприємства існують в Україні

296
0

Життя кожної людини пов’язане з взаємодією із підприємствами різних типів, адже ми всі купуємо товари, користуємося різними послугами, багато хто працює по найму. Та не всі розуміють саме поняття «підприємство» та які види сьогодні існують в нашій країні.

Що таке підприємство та хто їх утворює

У Конституції України (стаття №62) подано визначення терміну, згідно якого підприємством називають самостійний суб’єкт господарювання, який зареєстрував компетентний орган державної влади чи орган місцевого самоврядування. Створюватися підприємства можуть, щоб задовольняти особисті чи суспільні потреби за допомогою впровадження торгової, виробничої, науково-дослідної чи іншої діяльності. Регулюють створення та роботу підприємств Господарський кодекс та інші закони України.

Основна ціль, заради якої створюють підприємства — задоволення ринкових потреб продукцією чи послугами для отримання доходів. Тобто цей термін означає певну форму господарювання. Важливо, що за українським законодавством, підприємства можуть створюватися не заради досягнення фінансової вигоди.

Підприємство здійснює роботу відповідно до свого статуту, а також повинне мати власне майно, баланс, рахунки в українських банківських установах, печатки з найменуванням та кодом. До складу такої форми господарювання не можуть входити інші юридичні особи.

Поділ українських підприємств за видами

Відштовхуючись від форми власності, можна зробити поділ українських підприємств:

  • приватні;
  • комунальні;
  • державні;
  • колективної власності;
  • зі змішаною формою власності;
  • спільні комунальні.

Підприємство вважається іноземних, якщо його статутний капітал становить сто відсотків іноземних вкладень. Якщо інвестиції інших країн склали 10% статутного капіталу, то воно вважається з іноземними інвестиціями. В Україні передбачено створення унітарних та корпоративних підприємств.

Унітарні підприємства створюються однією особою, яка купує майно, відповідає за створення статутного капіталу, поділом доходів від здійсненого виду діяльності. До унітарних належать підприємства, які створили на приватній власності людини-засновника, чи власності, яка належить громаді, релігійній організації.

Корпоративні підприємства засновують дві чи більше осіб. До такого типу належать організації, створені на власності, яка належить кільком людям.

Інколи виникає потреба перевірити роботу певного підприємства. таку послугу можна замовити у компанії You Control https://youcontrol.com.ua/topics/shcho-take-pidpryiemstvo/,  заповнивши заявку на офіційному сайті організації.