Головна Цікаво Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви...

Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви – Президент

86
0

«Константинопольська Матір-Церква реалізовує приналежну їй згідно з канонами місію – ввести автокефальну помісну православну церкву України як рівну серед рівних до родини помісних православних церков. Вселенський Патріарх остаточно проголосив незаконною московську анексію Київської митрополії, здійснену ще наприкінці 17 століття», – підкреслив Президент Петро Порошенко під час Об’єднавчого Собору.

«Його Всесвятістю було заявлено, що Російська православна церква не має канонічних прав щодо Православної Церкви в Україні. І що наша православна церква не має підпорядкування РПЦ. Наголошую, Україна не була, не є і не буде канонічною територією російської церкви», – наголосив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що в квітні одразу ж після повернення з Константинополя, після створення дорожньої карти, погодженої з Його Всесвятістю, він звернувся до українського Парламенту щодо підтримки звернення до Його Всесвятості щодо надання українській церкві автокефалії.

Глава держави подякував присутньому на Соборі Голові Верховної Ради Андрію Парубію за «більш ніж переконливу парламентську підтримку звернення Президента».

«І це надзвичайно важливо на нашому шляху», – наголосив Президент.

Петро Порошенко зазначив, що у листопаді цього року Священний Синод Вселенського Патріархату схвалив текст Томосу про надання незалежності українській церкві та прийняв рішення про скликання об‘єднавчого православного Собору. «Нашого Собору, історичного Собору», – додав Президент.