Головна Цікаво Юлія МАСТИКАШ: ” Чесність у бізнесі — запорука успіху”

Юлія МАСТИКАШ: ” Чесність у бізнесі — запорука успіху”

389
0

Ставлення до підприємницької діяльності впродовж століть істотно змінювалася. Ще відносно недавно комерційна діяльність фактично перебувала під забороною. Тільки з отриманням Україною незалежності, тобто на початку 90-х, нею можна займатися абсолютно вільно. І дуже часто в ній не останню скрипку грають жінки. Нині підприємці та бізнесмени — головний рушій індустрії.

Сильна, незалежна і цілеспрямована. Вона не боїться ризикувати та постійно навчається, вдосконалюючи себе. Їй вдається, незважаючи на вік, бути успішною та поєднувати материнство, бути хорошою дружиною. Як відкрити свій бізнес із нуля, як прищепити до нього любов своїм дітям,і як залишитися чесною в суспільстві, де неправда править балом, знає Юлія Мастикаш.

Пані Юлія народилася в Жовкві. Рано залишилася сиротою. Тому в свої сімнадцять пішла на роботу. Спочатку була ученицею в продуктовому магазині № 27, далі стала працювати вже як досвідчений фахівець. Заочно закінчила кооперативний технікум. У 38 років, маючи трьох дітей, розпочала підприємницьку діяльність. У шкільні роки була дуже розвинутою дитиною, брала участь у найрізноманітніших заходах. Ця активність супроводжує її весь час. Саме завдяки цьому і досягла на сьогодні певних висот у своєму житті.

Нині під керівництвом Юлії Львівни працює 10 підлеглих. Те, чим вона займається, допомагає в фінансовому плані та у розвитку її родини. Проте жінка говорить, що щаслива, тому що, спілкуючись з людьми, вона “заряджається позитивом”.

“Мій робочий день — з 7-ї ранку і закінчується по-різному. Звичайно, як власник можу і пізніше прийти. А ще я маю вже підміну — доньку. І весь виробничий процес може відбуватися без мене. Але щоб так було, потрібно багато працювати”, — зауважує підприємиця.

Для того, щоб заснувати свій бізнес, необхідно наполегливо працювати. З її слів, на шляху до мети було багато ризиків, бо вони разом зі своїм чоловіком не були професіоналами в цій справі. Та не побоялися вийти зі зони комфорту, переналаштували себе та навчилися багато чого нового. Вони прагнули мати щось своє, щоб не бути ні від кого залежними. “Просто потрібно не втрачати свій шанс, у кожного він є. І якщо ти прагнеш чогось, ти неодмінно цього досягнеш”, — наголосила пані Юлія.

На сьогодні родина Мастикашів впевнено стоїть на ринку попиту. Своє місце під небом вона завоювала  нелегко, але чесно, відкрито. За словами Юлії Львівни, найскладніше у бізнесі пережити перших три роки, але якщо ви змогли вистояти, то тоді справи підуть на краще. “Коли ти отримав свій перший успіх, головно не піддатися ейфорії. Тобто, усе запрацювало, почалися продажі, з’явився попит на ту чи іншу продукцію,  і ти зупинився на цьому. Перші роки мають бути максимально продуктивними. Колись не було ніяких стартапів та людей, які навчали б азів бізнесу. Саме цього нам з чоловіком, Мироном Романовичем, не вистачало на початку. Ми запозичували досвід від наших сусідів — поляків. Щоправда, воно не завжди вдавалося”, — каже жінка.

Головне, коли щось не виходить, не опускати руки. Розібратися, чому немає прибутку та з’ясувати причину.

“Коли я контролюю процес та перебуваю у ньому, все йде за планом. Вчасно відбувається прийом товару, розрахунок з топ-менеджерами, замовлення на наступний товар і так далі. У мене була така ситуація в міні-маркеті «Мирослава». Я якийсь час була відсутня. Продавці трішки розслабились, і почались проблеми. І коли я зрозуміла, що з дисципліною не все гаразд я, звичайно, розрахувала тих людей, які замість того, щоб працювати, як дружня команда, навпаки руйнували її”, — зазначає підприємець.

Так, окрім роботи, пані Юлія старається знаходити час і на родину. Сьогодні настанови вже даються внукам, адже їх у неї п’ятеро. І кожному треба приділити хоча б трішечки часу. Незважаючи на вік, жіночка може дати фору молодим. І у догляді за собою, і у дисципліні. “Жінка завжди має бути красивою. Догляд за своїм зовнішнім виглядом — це правило номер один”, — наголошує бізнесменка. На запитання, що для неї на сьогодні є важливішим, бізнес чи сім’я, Юлія Мастикаш дала ось таку відповідь: ” Так, я хочу бути прикладом для своїх дітей. Тому сьогодні я більш схильна до того, що сім’я — це головне. Все, що можна, я вже досягла. І на мій вік вистачає. Хай мої діти продовжують те, що ми почали. І заміна вже
є. Це моя донька — Мирослава”.

Вона — симпатична, молода, усміхнена, на перший погляд — ще школярка. За зовнішнім виглядом і не скажеш, що вона очолює бізнес. Саме такою я побачила Мирославу Миронівну — успішного підприємця, блискучого керівника та організатора. Зрештою, просто цікаву творчу особистість.

У сімейному бізнесі працює вже сьомий рік. За професією — юрист, але в цьому вона себе не бачить. Її життєве кредо — постійний розвиток. Будь-які труднощі на своєму шляху сприймає не як проблему, а як можливість для зростання і як важливий досвід для подальшого вдосконалення. “Помилка людей в тому, що вони роблять менше, чим можуть. Я можу щиро подякувати своєму бажанню робити більше”, — наголосила Мирослава. Для неї праця — це праця в задоволення. “Якщо подобається те, чим ви займаєтесь, хіба це може бути важко? Бізнес, сімейний бізнес — це можливість щось змінювати, створювати, будувати. Якщо є реальне бажання, у вас все вийде і знайдуться можливості. Але потрібно бути впевненим в високій якості своїх послуг”, — поділилася своїм баченням молода бізнес-вумен.

Зоряна ГУМНИЦЬКА