Головна Соціальне життя Роман Зінько головує 6 років у Річках на Жовківщині. Про здобутки та...

Роман Зінько головує 6 років у Річках на Жовківщині. Про здобутки та плани – у нашому репортажі

268
0

На службі у своєї громади

Роман Зінько головує вже майже 6 років. Вибравши його, місцеві люди, скажу, однозначно не помилилися. Навпаки: виграли вони —  виграє і справа, яка доручена очільникові трьох сіл, де проживає майже 3200 мешканців. І це розумієш одразу, тільки-но стаєш до розмови з цим керівником, бо він досконало знає все, що стосується його компетенції. І знає проблеми не лише кожного з трійки сіл, які входять до складу Річківської сільради — Річок, Шабельні та Рати, а буквально кожної вулиці. А часом здається — і чи не кожної родини. Він, як справжній господар,  відчуває ту атмосферу, той дух людей, які тут мешкають, дбаючи про
сьогодення дорослих і майбутнє дітей.

Задовольнити потреби кожної дитини

Річківська сільська рада на чолі з війтом Романом Зіньком постійно опікується проблемами розвитку освіти на території села, бо сільський голова та представники громади добре розуміють: за дітьми — їхнє майбутнє.

Лише у минулому році субвенція на Річківську школу склала 893 тис. грн.! У комп’ютерний клас закуплено 11 ноутбуків, 7 смарттелевізорів з діагоналлю 47, меблі до початкових класів (згідно вимог реформи Нової Української Школи), зробили капітальний ремонт фасаду школи. А ще тепер школа має своє мініфутбольне поле зі штучним покриття. Вартувало воно сільській раді 1 млн 490 тис. грн. Сюди позайматися спортом приходить молодь, адже всі умови для занять фізкультурою створено.

Не залишає керівництво Річківської сільради поза увагою й школи Рави-Руської, адже 186 дітей з Рати та Шабельні навчаються у міських школах, бо їм туди ближче (у гімназії, ліцеї та школі № 2), та й після Річківської дев’ятирічки та молодь, що хоче навчатися у 10-11 класах. 73,5 тис. витратили на придбання ноутбуків й інтерактивного комплексу, також на 10 тис. грн. закупили спортматів у спортзал для гімназії. Для Рава-Руської школи № 2 придбано велопаркування й газонокосарку (вартість — 17 тис. грн). На потреби ліцею минулоріч було виділено 50 тис. грн.

Не обділені увагою місцевого керівництва й дошкільні заклади — дитсадки Річок і Рави-Руської. Для потреб місцевого садка було витрачено 1 млн 32 тис. грн (капремонт фасаду, заміна всієї електропроводки та затрати на харчування малечі), для Рава-Руських — 430 тис. грн (на харчування, постіль, посуд). Не забувають тут допомагати й табору «Росинці» — більше 40 тис. грн.

Усім дітям з Річківської сільради до дня Св. Миколая дісталися солодкі подарунки, на що витрачено 40 тис. грн.

Бюджет працює на громаду

Минулоріч у Річках викопано ставок (приблизно 100м х 40м), впорядковано прилеглу територію (витрачено 190 тис. грн). Роботи завершили ще у червні, тож місцеві діти вже встигли досхочу накупатися. Тепер місцеві та й мешканці прилеглих сіл матимуть можливість влітку відпочити біля чистої проточної водойми з пісчаними берегами, не бракуватиме й рибалок, бо риба заходить з річки.

Зимовий період дає можливість колективу сільради ретельно попрацювати над документацією — підготувати, так би мовити, грунт для літніх робіт. Так, вже повністю виготовлена проектно-кошторисна документація для будівництва дитячого садочку у Шабельні (на 60 діточок), проведена експертиза (на все витрачено більш, ніж 560 тис. грн). Вартість будівництва з усім обладнанням за попередніми підрахунками має скласти 43 млн грн. На жаль, на поточний рік з державного фонду регіонального розвитку для Жовківщини не передбачено коштів. Сама ж сільрада такого вартісного будівництва не потягне. А довгобудом садок Роман Зінько робити не хоче. Будуть кошти — одразу розпочнеться будівництво.

Також виготовлено ПКД і проведена експертиза (вартість 329 тис. грн) для проведення ремонту 6 вулиць загальною протяжністю 2282 м (2 у Річках, 3 в Шабельні та одну у Раті). Тож зараз чекають повного розмерзання грунту та у травні планують почати роботи. До слова, у попередні роки — 2017 та 2018-му — було заасфальтовано відповідно 6 км та 5,5 км вулиць у населених пунктах  сільської ради. Потребує ремонту та, на жаль, невідомо скільки часу чекатиме його центральна вулиця Річок, бо є дорогою державного значення. Загалом у раді зроблено уже 80 % вулиць.

624 тис. грн витрачено для освітлення вулиць у Шабельні (2) та Річках (3). Поміняно огорожу від дороги на кладовищі у Річках. 159 тис. грн було виділено на землеустрій (усі земельні ділянки закріплено за громадою села), повністю зроблені нормативно-грошові оцінки усіх трьох населених пунктів ради.

22 тис. грн. затрачено для потреб ФАПу  с. Рати — придбано конвектор, упорядковано стежку, оновлено огорожу, а для Рава-Руської лікарні за 199 тис. грн придбано гематологічний аналізатор. Допомогли місцевій пожежній охороні, що в Бишкові, (30 тис. грн), а Рава-Руській пожежній частині придбано за 70  тис. грн плаваючу мотопомпу.

До Народного дому Річок за 113 тис. грн. закуплено світломузику, новий професійний баян, штори. 16 тис. грн виділено для НД Рати та 70 тис. грн — НД Шабельні (внутрішні роботи), 40 тис. грн — для виконання внутрішніх робіт у бібліотеці Річок, 50 тис. грн — для заміни підлоги в бібліотеці Шабельні. До речі, остання визнана кращою серед бібліотек Львівщини! За те місцеву книгозбірню навіть ноутбуком з області нагородили.

На території ради мешкають 97 учасників АТО і ООС , їм усім виплачено одноразової допомоги по 5 тис. грн. кожному, а також місцеві депутати проголосували, аби всіх колишніх військових (таких 103) на Покрови винагородити тисячею гривень. Загалом матеріальної допомоги мешканцям сільради  видано на 570 тис. грн.

Перспектива, підкріплена здобутками

Зацікавлений читач запитає: звідки ж такі кошти? Наповнюваність сільрадівської казни сягає 11 мільйонів 152 тисячі гривень (при плані 10 млн 700 грн)! Її складові — акциз на пальне (8 млн 585 тис. грн., адже на території ради 8 автозаправок), податок на нерухоме майно — 144 тис. грн, земельний податок з юридичних осіб — 520 тис. грн, орендна плата за землю з юридичних осіб — 539 тис. грн, з фізичних — 7 тис. грн, земельний податок з фізичних осіб — 37 тис. грн, єдиний податок з фізичних і юридичних осіб склав 1 млн 245 тис. грн, рентна плата — 33 тис. грн, неподаткові надходження 29 тис. грн. Це головні наповнювачі.

І все це приносить прибуток до бюджету сільради. А кошти витрачаються ощадливо і з розумом. І це видно, як кажуть, неозброєним оком — чисті, асфальтовані вулиці, вимощена бруківкою центральна площа Річок перед могилою борцям за волю України, селами ради у людних місцях встановлені камери для ведення спостереження. А доповнюють усе охайні та впорядковані обійстя місцевих господарів, що люблять та вболівають за рідну місцину.

Майбутній успіх закладається сьогодні

Намітки на нинішній рік — це проведення капремонту пішохідної доріжки у Річках, що веде від вулиці І. Франка до дитячого садка, поточний ремонт та проведення благоустрою навколо Народного дому у Раті, ремонт покрівлі Народного дому у Шабельні. Всі ці плани чекають затвердження на сесії. Одне слово, хоча казна й чимала, але й витрат, якщо жити по-сучасному комфортно, багато…

Роман Зінько, звичайно, «за» об’єднання у територіальну громаду.

А поки що їм і самим господарювати є з чим і на чому…

Надія БАЙБУЛА