Головна Цікаво Закордонний паспорт для дітей

Закордонний паспорт для дітей

424
0

Починаючи з 1 квітня 2015 року діти, від народження і до 16 років, що виїжджають за кордон, будуть відчувати себе повноцінними громадянами України — вони мають можливість отримати такий же закордонний паспорт, як і в їхніх батьків. Річ у тім, що Державна міграційна служба України ще з 1 квітня 2015 року припинила виготовляти проїзні документи дитини для виїзду за кордон. До того ж, вже не вписують дітей в закордонні паспорти батьків. Тобто, тепер для подорожі за кордон з дитиною або ж коли дитина подорожує сама, скажімо в складі якоїсь групи, їй необхідно буде мати повноцінний закордонний паспорт.

Варто сказати,  якщо ваша дитина має дійсний проїзний документ дитини, або є вписана у ваш паспорт, то ви без проблем можете ними й надалі користуватися для перетину кордону до моменту закінчення терміну дії документу (але не довше ніж три роки, починаючи від 1 квітня 2015 р). Тобто через три роки закордонні паспорти для дітей стануть єдиним документом, дійсним для перетину ними кордону. Зазначимо, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється дітям від народження, і має термін дії 4 роки, після чого, його потрібно буде перевиготовити. За своїм виглядом паспорт дитини не буде відрізнятися від паспорту дорослого. Після досягнення 16-ти річного віку, громадяни України мають змогу виготовити закордонний паспорт з терміном дії 10 років.

Процедура виготовлення закордонного паспорта для дитини ідентична, як і для дорослих. Відмінність полягатиме в тому, що присутність дітей до 12 років для виготовлення паспорту не обов’язкова, а їхні інтереси в відділенні міграційної служби представляє один з батьків.

Для виготовлення закордонного паспорту для дитини необхідні такі документи:

• паспорт одного з батьків та його ідентифікаційний код;

• заява-анкета — заповнюється одним з батьків під час подання документів на паспорт;

• свідоцтво про народження дитини (після прийняття документів повертаються);

• дві кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5 см., фотокартка розміром 10х15 см портретного формату (обов'язкова за від-сутності дитини, необхідна для сканування та оцифрування зображення);

• квитанції про сплату вартості послуг та вартості бланка паспорта.

Нагадаємо, що закордонний паспорт дитини до 16-річного віку буде дійсний чотири роки.

Головний сенс скасування старих правил і переведення дітей на закордонні паспорти — перехід на європейські стандарти. Документ з фото дитини істотно полегшить проходження кордону — як українського, так і будь-якого іншого. 

Загалом поява дитячих закордонних паспортів — позитивна зміна. А тим часом українці переходять на новий вид внутрішнього паспорта — пластикову карту, також європейський вид документа.

Наш кореспондент.