Як правильно зберігати вино? Щоб відповісти на це питання, потрібно трохи заглибитися як у біологічні особливості процесу виноробства, так і в кулінарію. Споконвіку вина зберігалися в прохолодному місці, так як це продукт бродіння, а тому висока температура інтенсифікує процеси, через які вино перекісает і перетворюється в оцет. Сьогодні відомі точні температурні параметри, які ідеально підходять для різних видів вина.
Правильний температурний режим для різних видів вина
В першу чергу слід розрізняти довгострокове зберігання і витримку напою перед подачею. Для довгострокового зберігання потрібно використовувати погреби або спеціалізовані винні шафи, і дотримуватися наступного режиму:
- Для натурального сухого і напівсухого червоного вина оптимальною є температура трохи нижче кімнатної: від 15 до 18 градусів. Так як ці напої найчастіше є тихими і простими, процеси бродіння в них майже не йдуть, а аромат при таких умовах розкривається найкраще.
- Для кріплені і десертного червоного вина підходить градус злегка нижче: від 12 до 15. У таких умовах смак стає більш виразним, а присутній в напої цукор не встигає запустити розвиток небажаної мікрофлори, тому продукт зберігається довше.
- Для сухого білого вина оптимальною вважається температура від 10 до 13 градусів. Це класичний «льох». Найчастіше білі вина схильні до активного бродіння, особливо якщо мова йде про молодих виробах. Тому прохолода – кращий спосіб дозволити напою дозріти, що не перетворившись на оцет.
- Для десертних білих діють майже ті ж правила, що і для червоних: потрібно дотримуватися прохолоди в межах 10 – 14 градусів. І зберігати, і подавати до столу дані напої потрібно саме в такому стані, тоді вони і зберігаються довше, і смак дають неповторний.
- Нарешті, шампанське зберігається при 7 – 9 градусах. Цей напій – самий «холодолюбивих» з усіх, так як наявність газу підвищує ризик розвитку небажаних процесів. Крім того, вживати його також слід прохолодним, тепле шампанське – хрестоматійний приклад огидного алкоголю.
Правильні умови
Є й інші вимоги крім градусів Цельсія. Так, пляшки повинні бути надійно захищені від прямих сонячних променів і від світла. Вони повинні бути в русі (потрібен час від часу обертати їх в одному напрямку). А герметичність пробки повинна бути гарантована, бажано – за допомогою сургучу або іншого матеріалу, що не дає шансів для проникнення повітря всередину.