Головна Цікаво Жовківщина очима найталановитіших художників

Жовківщина очима найталановитіших художників

400
0

У музеї «Жовківський замок» Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького відбувся масштабний міжнародний художній пленер. Відкриваючи захід, директор музею Софія Каськун зазначила, що такий пленер відбувається на Жовківщині вперше і в майбутньому має на меті консолідувати середовище для формування збірки творів сучасного мистецтва.

Упродовж десяти днів десять художників малюватимуть Жовкву, також у програму їхнього перебування входять екскурсії,  прес-конференції та інші мистецькі зустрічі.

— Популяризація нашого міста з його архітектурною та культурною спадщиною – це те, що найширше можуть робити митці та письменники, — наголосив присутній на пленері мер міста Петро Вихопень. Про важливість акції, її значення для історико-архітектурної спадщини говорив керівник відділу культури і туризму Степан Кунинець.

Художникам запропоновано дослідити і творчо переосмислити емоції, які викличе у них сучасна Жовква. Пленер проходитиме в два тури, протягом яких художники виконають і подарують до музею свої роботи. До Жовкви приїхали митці, творчість котрих цікава для формування музейної збірки сучасного  мистецтва. Це художники  з різних мистецьких шкіл, що працюють в різних техніках. Отож малювати нашу славну Жовкву прибули такі художники Малгожата Каплан з Варшави, Вітольд Закжевський з Познаня, Тереса П’єтрас з Гурии Кальварії, Леся та Олександр Росі, Людмила та Володимир Богуславські зі Львова, Олександр Шеховцов і Олександр Лисенко із Харкова, Олег Любківський із Чернівців.

Хіба не цікаво, як  художньо трактуватимуть місто такі різні й такі неординарні художники!

Зоряна ГУМНИЦЬКА.