Головна Коротко Влада Жовківщини надіється на розуміння населення щодо підвищення цін на проїзд

Влада Жовківщини надіється на розуміння населення щодо підвищення цін на проїзд

239
0

Люди бідкаються, що сьогоднішнє життя у полоні суцільного підвищення цін практично на всі види продукції й послуг. Чи зайдеш у продуктовий магазин, чи промисловий, аптеку — всюди дорожчають товари ледь не з кожним завезенням. У першій декаді липня зросла вартість проїзду в пасажирському транспорті.

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації № 250 від 20 червня 2014 р., встановлено нові тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, що працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні, для всіх суб’єктів підприємницької діяльності, незалежно від форм власності. З 8 липня мінімальна вартість проїзду становить 3 гривні. Така нова ціна дещо збурила соціально незахищені верстви населення нашого району. Із незадоволеннями від такого нововведення громадяни звертаються до представників місцевої влади. Коли у Львові за таку ціну можна від Галицького Перехрестя заїхати, наприклад,  аж на Сихів, то у будь-якому селі — лише до наступної зупинки. Тому й люди обурюються такою новою мінімальною ціною проїзду.

Питання пасажирських перевезень і ціноутворення нещодавно обговорили у голови Жовківської РДА Богдана Юрдиги за участю найбільшого перевізника району, керівника ТзОВ «Автосвіт» Юрія Семочка. З часом пасажири зрозуміють необхідність прийняття таких непопулярних рішень у пасажирських автобусах. За умови подорожчання паливно-мастильних матеріалів, запасних частин — зростання тарифів на перевезення економічно необхідне для збереження мережі транспортного сполучення. За словами Ю. Семочка, окрім зростання цін на пальне, нині особливо турбує перевізників незадовільний стан доріг. Це питання уже не болюче, а кричуще… Адже 36 кілометрів шляху від Рави-Руської через Магерів у Добросин маршрутка долає дві години. По такій дорозі (якщо так можна назвати суцільні ями) одна машина виконує три рейси у день в обидві сторони. Яким буде технічний стан автопарку після таких поїздок — легко здогадатися. За рахунок зменшення рейсів і виїзду на лінію менших автобусів ТзОВ «Автосвіт» вдалося втриматися на плаву, не піднімаю чивартість проїзду. Навіть нещодавнє здорожчання на 20-25 %, за словами перевізника, не вирішить проблем підприємства. Окрім зароблених грошей, іншої матеріальної підтримки немає. За пільгові перевезення не отримали жодної копійки компенсації. Рейсові автобуси майже повністю оновили для зручності водіїв і пасажирів.

Тож, зваживши на економічні реалії сьогодення, пасажирам треба зрозуміти ситуацію із громадським транспортом. Як у магазині доводиться купувати хліб за збільшеною ціною, так і оплачувати за вартість послуг, встановлених для перевізників. Залишається сподіватися лише на розуміння водіїв до найбільш незахищених верств населення. Коли ж все-таки старші люди попросять підвезти у неділю до церкви навіть за меншу платню, думаємо, що водії не будуть такими категоричними. У теперішній складній у державі ситуації мусимо найперше із розумінням відноситись до інших, підтримати в непростій ситуації, коли соціальний захист громадян щоразу зменшується. Будьмо добрішими й людянішими.

Уляна Лащівська.