Російський “Зовнішекономбанк” найближчим часом оголосить про продаж Промінвестбанку, як повідомляє джерело ЕП на банківському ринку
Зараз відомо про трьох потенційних кандидатів на придбання банку.
Про це повідомили у Новий час https://nv.ua/biz/finance/smi-uznali-detali-budushchey-prodazhi-prominvestbanka-896268.html.
Перший варіант – бізнесмени Нурусулім Аркалаев і Сергій Тронь. Аркалаев є крупним бізнесменом та народним депутатом Верховної Ради трьох скликань. У 2012 році був обраний від Партії регіонів (№ 52 у списку).На сьогоднішній день займає посаду президента Федерації дзюдо України.
Тронь Сергій – є бізнес-партнером Аркалаева, та за сумісництвом його екс-помічник в 6 і 7 скликаннях. Не так давно займав посаду віце-президента Київської міської Федерації боксу.
Ще один потенційний покупець – екс-глава СБУ Валерій Хорошковський. Останнім кандидатом, ймовірніше за все є угорський банківський холдинг ОТР. Раніше керівництво “Зовнішекономбанку” оголосило, що фінальне рішення щодо угоди про продаж українського Промінвестбанку буде прийнято на наступному тижні, а можливим покупцем може стати угорська банківська група OTP.
“Якщо Промінвестбанк буде виставлений на продаж, OTP розгляне таку можливість” — сказав Чані. Ще, судячи з його слів, він вважає, що в Україні існує простір для зростання на фоні націоналізації найбільшого, за розміром, активів Приватбанку і банкротства ще одного кредитора.
OTP проводить передінвестиційну перевірку щодо придбання активу в Румунії. Також варто очікувати ще одну велику угоду, яка практично завершена в Чорногорії.
Що ж останнім часом відбувається в банках з боку клієнтського обслуговування та чому довіра до банківських установ падає серед населення?
Останнім часом більшість великих банків України спостерігають різке зниження кількості своїх позичальників. Пояснити цей факт досить просто – репутація цих установ зіпсована небажанням співробітників йти на будь-які компроміси зі своїми клієнтами, намагатися врегулювати виникаючі проблеми мирним шляхом, уникнувши суду. Ці та ряд інших факторів змушують українців шукати інші виходи і звертатися за допомогою в небанківські установи.
Особливості видачі кредиту українськими банками
Перше, з чим стикається бажаючий отримати позику – це паперова тяганина. Крім стандартного набору – паспорта, ІПН і документа, що підтверджує право власності на квартиру, позичальник зобов’язаний надати довідку про доходи з місця роботи. У деяких випадках зробити це виявляється неможливо, адже багато українців працюють нелегально або ж рівень офіційної заробітної плати дорівнює мінімалки.
Кредит під заставу квартири в українському банку зобов’язує позичальника представити поручителя – людини, який виступає гарантом угоди. Це також може стати великою проблемою, адже далеко не кожен погодиться вплутатися в будь-які відносини з банком заради допомоги іншій людині. Особливо, коли мова заходить про великі гроші та необхідності особистої відповідальності за чужим боргу.
У багатьох випадках банки вимагають від свого позичальника згоди третьої сторони: дружини або чоловіка, у якого також є право власності на житлоплощу, що надається в якості застави. Часто це призводить до втрати можливості отримати позику під заставу цієї квартири.
Навіть якщо після виконання всіх умов клієнта банк схвалює кредит, позичальникові слід бути гранично уважним при заповненні договору. Перш ніж підписати документи, потрібно уважно прочитати їх. Багато українських банків залишають в договорах пункти про додаткові комісії і штрафи. Часто позичальник не в праві виплатити кредит достроково. Якщо він вносить всю суму задовго до закінчення терміну кредиту, йому нараховується величезна комісія. Саме тому варто двічі подумати і ретельно зважити всі «за» і «проти» кредиту під заставу квартири в банку.