Головна Духовне Благовіщення Пресвятої Богородиці – історія свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці – історія свята

350
0

Благовіщення — одне з найбільших християнських свят у  році. Це свято благої вісті Архангела Гавриїла, яку він приніс Діві Марії. У цей день Марії було сказано, що вона непорочно зачне від Святого Духа та народить Ісуса Христа — Сина Божого.

У давнину з Благовіщення починали рік. За благочестивими віруваннями людей, у цей день, як і на Великдень, сонце «грає», і грішників у пеклі не мучать. За своєю величчю, свято Благовіщення не відміняється навіть тоді, коли припадає на Великдень.

У народі — це свято 3-ї зустрічі зими з весною. Вважається, що цього дня весна остаточно долає зиму, і Бог благословляє землю для сівби. Зачіпати землю до цього дня вважалося великим гріхом. Також, на Благовіщення, Матір Божа з небес розсипає з «Благовіщенської коробки» росу або дощ, сніг чи туман. Так от, якщо будуть якісь опади — чекай урожайний рік. На Благовіщення, в столиці нашої держави був старовинний звичай — люди випускали на волю пташок, які тисячами підіймалися в небо. Це дійство відоме з 1880-х. Вважалося, що саме в цей день вони повертаються до своїх гнізд, і звільняти їх — богоугодна справа.

Підготувала Зоряна ГУМНИЦЬКА.