Головна Духовне Найближчий до Бога – Миколай Чудотворець

Найближчий до Бога – Миколай Чудотворець

377
0

З-поміж великих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов’ю нашого народу. Усе життя св. Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Він покровитель землеробства і скотарства, господар земних вод, заступник від бід і напастей, помічник у найважчих справах і обставинах. Він швидко з’являється скрізь, де потрібна його допомога. Він приходить до тих, хто кличе і просить його допомоги та заступництва від біди. Чудес його не злічити. Усе життя Чудотворця позначено любов’ю до ближнього. Навіть смерть не перервала благодатних справ, його чудеса звершаються повсякчас.

Миколая Чудотворця вважають найближчим до Бога святим. За народними повір’ями, 19 грудня, у день іменин, Миколай Чудотворець спускається на землю з небес і обходить весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість. Найбільше радості свято зимового Миколая приносить дітворі. Адже в ніч з 18 на 19 грудня святий чемним та добрим діткам розносить подаруночки. Щоправда, дорослі теж отримують подарунки за умови, що вони були слухняними та ввічливими з оточуючими.

Кажуть, якщо щиро попросити Миколу Чудотворця і твердо вірити, що це бажання (яке б воно не було) неодмінно він виконає, то так і станеться. Підтверження тому — приклад його чуда, яке мало місце нещодавно. В одному з населених пунктів нашого району хлопчик Ромчик дуже ревно  молився до св. Миколая. Дитина хотіла, щоб св. Миколай подарував йому малесеньку сестричку. У цьому випадку це було малоймовірно, бо у матері великі проблеми зі здоров’ям. Але дитячі молитви, велика віра та надія на святого зробили неможливе можливим та бажаним для усієї родини. Отож, малий Роман має тепер сестричку, яку йому подарував Чудотворець.

З цієї історії можна зробити висновок – усе нам вдається по вірі нашій. І навіть у наш час, коли люди перестали вірити у добро і щирість.

Підготувала Зоряна ГУМНИЦЬКА.