Головна Духовне Чиста лікарня – безпечна для пацієнта

Чиста лікарня – безпечна для пацієнта

529
0

Щороку явище внутрішньолікарняної інфекції (ВЛІ) стає все актуальним і ближчим для кожного пацієнта та медичного працівника закладів охорони здоров’я України. Активна боротьба із ворогом, якого, на жаль, фізично описати неможливо, триває десятиліттями. З метою розповсюдження знань про наслідки ВЛІ та організацію заходів безпеки, починаючи із 2008 року, в Україні активно функціонує асоціація “Служба організації інфекційного контролю”. Асоціація була заснована на базі німецької науково-дослідницької лабораторії др. Рьодгера, тому керується новітніми, сучасними принципами в організації санітарно-епідеміологічного режиму закладу охорони здоров’я. Основна місія служби – збереження здоров’я персоналу та пацієнтів закладів.

Хворий, коли потрапляє у лікарню, відчуває себе беззахисним та чекає на допомогу. Уся надія та довіра покладається на медиків та їхнє сумління. Чистота та гігієна – це два показники, які сучасний пацієнт виносить на перше місце при виборі та оцінці медичного закладу. Саме тому, асоціація “СОІК” налагоджує гігієну в українських лікарнях та намагається змінити старі уявлення про чистоту у медичному закладі на нові, європейські. Відбувається це у рамках проекту “Чиста лікарня – безпечна для пацієнта”. Також орієнтований на створення комфортних
умов для пацієнтів під час перебування у медичному закладі.

Жовківська центральна районна лікарня одна з перших приєдналася до пректу. У серпні 2012 року вручено сертифікати “Чиста лікарня – безпечна для пацієнта” і пам’ятні значки “Я за чисту лікарню!”. Одразу усі 11 відділень засвідчили дотримання закладом усіх норм гігієни та чистоти. Даний проект створений на потребу часу і на перше місце виносить просту тезу “Лікарня починається з чистоти”.

Згідно з програмою Львівської обласної асоціації медичних сестер, спільно з асоціацією “Служба організації інфекційного контролю” позаминулої суботи
на базі Жовківської центральної районної лікарні відбулася зустріч з обміну досвідом у роботі медсестринської служби і впровадження проекту “Чиста лікарня – безпечна для пацієнта” між головними і старшими медсестрами ЛПЗ Хмельницької, Рівненської та Закарпатської областей.

У Жовківській ЦРЛ гостей зустріли і привітали заступник голови Жовківської РДА Володимир Босий, головний лікар Жовківської ЦРЛ Ігор Шевців, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Володимир Боровик, заступник головного лікаря з медсестринства, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з медсестринства Наталія Галапац, президент Львівської обласної асоціації медичних сестер Ірина Шевчук, фахівець асоціації “Служба організації інфекційного контролю” Надія Галапац, старші медсестри відділень ЦРЛ. Гості – медсестри обмінялися досвідом та ознайомилися із роботою медичних сестер пологового, дитячого, гінекологічного, хірургічного, приймально-діагностичного, соматичного відділень, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії.

Фахівець асоціації “Служба організації інфекційного контролю” Надія Галапац розповіла про етапи підготовки Жовківської ЦРЛ для одержання відзнаки проекту “Чиста лікарня – безпечна для пацієнта”. Під час обговорення виробничих питань всі медичні сестри запропонували підтримати та продовжити програму медичних сестер Львівщини з обміну досвідом в інших регінонах України.

Після робочої зустрічі гості оглянули історично-архітектурні пам’ятки міста Жовкви. Музичне вітання прозвучало у виконанні гурту “Три капелюхи”.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.