Головна Духовне До храму треба йти не з обов’язку, а з любові…

До храму треба йти не з обов’язку, а з любові…

376
0

Упродовж семи днів у мальовничій Жовкві діти — молодші парафіяни храму св. Йосафата — цікаво і весело провели час на свіжому повітрі у духовному зростанні та фізичному загартуванні. Благословив дітей та дорослих на добрі діяння і відпочинок з Богом синкел Сокальсько-Жовківської єпархії о. Михайло Ткачів.

Табірна програма складалася з двох частин: теоретичної і практичної. Теоретична частина включала в себе катехизаційні науки на щодень,  розповіді та тлумачення. Практична — із різноманітних бансів (танець під рухи, які означають певні слова) та участі у Святій літургії й прийняття Святих тайн.

«Ми хочемо будувати живу Церкву, а діти та молодь є запорукою її майбутнього», — поділився співорганізатор табору о. Василь, служитель при храмі св. Йосафата. — “Веселі канікули з Богом” можна вважати ораторією, створеною на зразок тих, що у ХІХ ст. були засновані в Італії. Її метою є виховання дітей як добрих християн та чесних громадян. Окрім танців, різноманітних забав, пізнавальних гуртків, молодше покоління отримує й духовну поживу, перебуваючи у молитві та слухаючи катехитичні науки».

«Розвіяти почуття дитячої самотності… та втілити у життя прагнення до самореалізації», — зауважив директор цьогорічного табору, семінарист Василь Кінах.

Тематика табору щоденно була різною. Так, у понеділок дітвора роздумували над тим — чому варто йти до храму?;  у вівторок — про підступні хитрощі диявола; у середу — як бути відважним?  У четвер — в чому полягає сила молитви; у п’ятницю — ти найважливіший! У суботу — роздуми на вільні теми, а у неділю — підсумок усього.

Хотілося б сказати, що цього року табір був наймасштабнішим і найцікавішим. Участь у ньому взяло більше 200 дітей, якими займалися 25 аніматорів, двоє з
них — Карло і Алесандро — були з Італії, які вчилися розмовляти українською.

І священнослужитель, і директор, і дітвора щиро дякують за посильну допомогу і підтримку директору Жовківської ЗОШ № 1 Ігорю Шевчуку, директору Жовківського центру творчості Ірині Чурій та місцевим підприємцям.

 

Зоряна ГУМНИЦЬКА.