Головна Духовне До свята первоверховних апостолів Петра і Павла

До свята первоверховних апостолів Петра і Павла

389
0

Без Провидіння Божого нічого не буває ні у Всесвіті, ні в історії, ні в суспільстві, ні в житті окремих людей. Божа любов із старозавітного жорстокого закону привела в живу християнську віру святих апостолів Петра і Павла, які своїм життям довели свою жертовну любов до Бога і людей. Через тисячоліття християни з великим благоговінням вшановують пам’ять цих святих апостолів, будуючи на їхню честь храми і обителі, прославляючи у псалмах, пишуть їхні ікони, підносять до них молитви за свій край, за свої родини, за тих, що відійшли у вічність. Сьогодні святкуємо їхній день.

У час розбудови України, на початку дев’яностих років громада староскварявців вирішила на пагорбку збудувати святий храм на честь славних первоверховних апостолів Петра і Павла, який став окрасою не тільки Старої Скваряви, а й всієї Жовківщини. Настоятелем його з 2011 року є синкел Сокальсько-Жовківської єпархії, відповідальний за соціальне служіння, о. Степан Макар.

Щорічно храм за пожертви вірян, добродіїв, меценатів набирає нового, більш привабливого забарвлення. Торік перероблено покриття, а цьогоріч оновлено фасад, впорядковано навколишню територію, здійснено підсвітку храму. Відтак церква має ошатний та гарний зовнішній вигляд, захищена від примхів негоди на довгі роки.

У селі є ще найдавніша пам’ятка дерев’яної народної архітектури — храм Св. архістратига Михаїла, при якій в 2015 р. відкрито музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII століть». При музеї діють різні літні дитячі школи, зокрема гончарна, іконописна. Також, уже традиційно, до Дня Незалежності нашої держави проходить фестиваль духовної пісні.

Зоряна ГУМНИЦЬКА