Головна Свято У світі музики, мистецтва і спорту пройшов королівський фест у стінах Жовківського...

У світі музики, мистецтва і спорту пройшов королівський фест у стінах Жовківського замку

388
0

У неймовірне шоу перетворився цьогорічний молодіжний фестиваль «Gazon Party у Короля На Хаті», що проходив утретє  у Жовкві. Дводенний королівський фест у стінах Жовківського замку включав відтворення історичних боїв, спортивні розваги, ярмарок вуличної їжі та драйвовий концерт за участю рок-гуртів.

Організатори обіцяли, що цікаво буде всім: і дітям, і дорослим. Історичний квест для юних “Вулицями історичного міста Жовкви” включав захоплюючі завдання, демонстрував креативні рішення, подавав нову інформацію про місто. Змагалися учасники трьох команд, сформованих із активних дітей та молоді віком від 10 до 14 років. Виграла команда, що першою зібрала пазл, частини якого можна було знайти на різних чек-поінтах, розв’язавши завдання. Державний історико-архітектурний заповідник передбачив преможцям цікавий приз.

Тут все було задля розваг і навчання! Спортивні забави від ЖРДЦОВТ «Росинка», показові виступи молоді, що володіє бойовим гопаком,
спортивного клубу «Аскет», Львівської обласної федерації Кіокушин карате, танцювальні та вокальні виступи жовківської творчої молоді зі Жовківської школи мистецтв, хореографічної студії STAN, Центру творчості, зокрема колективу сучасного танцю “Крик», зразкового колективу бального танцю “Стиль”, вихованців вокальних гуртків, майстер-класи середньовічних танців, а також довгоочікувані Роман Климко, гурти «Дихай» та Story band.

Для наймолодших діяла безкоштовна дитяча ігрова зона від Дитячої Планети зі Львова. Дітлахів забавляли найкращі аніматори, що потурбувалися не лише про гарні емоції та незабутні враження, а й про безпеку хлопчиків та дівчаток.
Охочі поповнити свій акаунт новими фото скористалися крутою фотозоною від студії «Floriana». А пошановувачі декоративно-ужиткового мистецтва мали нагоду придбати ексклюзивні речі ручної роботи та різноманітні цікаві дрібнички: магніти, іграшки, аксесуари та інше.

Військово-історична частина фестивалю присвячувалася 370-річниці облоги Жовкви військами гетьмана Богдана Хмельницького. Представники військово-історичних клубів із різних міст України у військовому вбранні розбили козацький табір під стінами Жовківського замку та пізно ввечері, у суботу, під мурами Звіринецької брами відтворили історичний бій «Богдан Хмельницький займає Жовкву».

Стріляниною з гармат, вогнями, бойовими сутичками та закликами
до штурму було наповнене старе місто. Незважаючи на доволі пізню пору, глядачів не бракувало. Опісля видовища всіх присутніх запросили скуштувати справжній козацький куліш, аби відчути та оцінити його неперевершений смак, що вважається шедевром української кухні вже більш, як 500 років!
Не менш захоплюючим було і батально-історичне дійство «Штурм Жовкви, перемовини, видача викупу козакам Хмельницького», яке демонстрували козаки вдень, у неділю.

На святі гостей радо розважали ведучі — Тетяна Джумак та Роман
Федоришин, які традиційно грали роль володарів свята: короля та королеви замку в історичних костюмах. Другий день фестивалю зібрав чимало дітей на майстер-класи та розваги, яким не завадив навіть дощ, бо аніматори займались з охочими у приміщенні Центру творчості.

Довгоочікуваний рок-концерт за участю гуртів «Шосте чуття», Golden Brass, Michelle Band та «The ВЙО» зібрав пошановувачів на подвір’ї замку у вечірній час. Завершальним акордом свята стало грандіозне світлове шоу. Організатори фестивалю — ініціативна молодь Жовкви, яка займалася підготовкою свята на волонтерських засадах — мали на меті популяризувати Жовкву та її унікальні історико-архітектурні пам’ятки та вдячні Жовківському державному історико-архітектурному заповіднику, владі міста (70 % витрат взяла на себе саме вона, і лише 30 % вдалось залучити від спонсорів та інших джерел), місцевим підприємцям, а також торговому центру «Росана», ФОП Ревага, відпочинковому комплексу «Ренесанс» та ФОП Пехник, підприємствам «Технокап», «Галфрост» та NG Metal Ukraine, компанії STO.

Яніна ТАРАСІВ,
Марія АРТЬОМОВА