Головна Духовне До Жовкви вперше приїхав представник Константинопольського Престолу

До Жовкви вперше приїхав представник Константинопольського Престолу

650
0

Неординарна подія у житті парафії

Візит до Жовкви Екзарха Вселенського Патріарха, постійного офіційного представника Константинопольської Церкви-Матері, архімандрита Михайла (Аніщенка), який відбувся 28 лютого, є історичною подією, оскільки це перший в новітній історії візит представника Константинопольського Престолу до нашого міста. Разом з отцем Михайлом до Жовкви прибув митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), багаторічний особистий секретар Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана). Владика Олександр сьогодні відомий тим, що він є лише одним із двох ієрархів УПЦ МП, які долучилися до Об’єднавчого собору Помісної Православної Церкви України. Прибули високодостойні отці на запрошення настоятеля храму святих апостолів Петра і Павла, архімандрита Маркіяна (Каюмова).

Офіційні гості відвідали храм святих апостолів Петра і Павла,
де піднесли молитви та подарували на згадку про візит ікону з мощами преподобного Гавриїла Афонського. Також отець Екзарх залишив запис у пам’ятній книзі храму, в якому побажав настоятелю та парафіянам особливого Божого благословення.

Побувало духовенство й у Жовківській районній раді та райдержадміністрації, де їх зустрічали очільники Роман Горбань та Надія Щур. Під час зустрічі відбулося обговорення надання Автокефалії Українській церкві, а також ознайомлення з міжрелігійною атмосферою на Жовківщині.

Насамкінець владика Олександр з отцем Михайлом та отцем Маркіяном помолилися перед мощами святого мученика Партенія у храмі Серця Христового отців Василіян.

Зоряна Гумницька