Головна Духовне Гошівська Матір Божа єднає українців

Гошівська Матір Божа єднає українців

438
0

У неділю, 9-10 вересня на Ясній горі у Гошівському монастирі відбулися урочистості з нагоди ювілею — 400-ліття Василіянського чину св. Йосафата, у яких багаточисельною громадою взяли участь парафіяни нашої Жовківщини.
Богослужіння розпочались ще у суботу. Чування продовжили Хресна дорога, Велика Вечірня та адорація Найсвятіших Тайн.

Недільного дня об 11:00 розпочалась Урочиста Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив глава української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав із владиками синоду УГКЦ. На свято чисельно зібралися ченці василіяни та паломники з різних куточків України. Літургію своїм бездоганним виконанням супроводжував національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки.

У своїй гомілії Блаженніший Святослав подякував Діві Марії, величав цінний вклад митрополита Йосифа Велямина Рутського у розбудову та оновлення Церкви, а також вітав з ювілеєм 400-річчя з дня оновлення Київського монашества. Блаженніший Святослав завершив проповідь молитвою-проханням до Богородиці, у якій просив за мир для України, захист від ворогів та ревні й святі покликання до монашого стану, а також подякував усім за молитву та підкреслив присутність владик, які прибули до Гошева з усієї України та з-за кордону.

Після молитви за Україну «Боже, великий, єдиний» хор імені Григорія Верьовки дав концерт з кількома духовними та патріотичними піснями. До програми долучився чоловічий монаший хор «Deisis» із Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа Велямина Рутського та о. Вітольд Левицький.
Присутні паломники, які чисельно приступили цього дня до Святих Тайн із радістю в серці та Божим благословенням через заступництво Божої Матері, прославленій у Гошівській іконі, повернулися до своїх домівок, дякуючи за прожитий день.

Настя ВІГУРИЦЬКА.