Головна Духовне Дзвони Ясної Гори єднають усіх

Дзвони Ясної Гори єднають усіх

447
0

Ясна гора… Чи треба ще підбирати іншу назву, щоб виразніше підкреслити особливу роль Свято-Преображенського монастиря в Гошеві біля Болехова на Івано-Франківщині. Навіть при одній цій назві, що протягом трьохсот років не сходить із народних уст, зворушливо стає у серці через виняткове відчуття чогось надзвичайно гарного, дорогого… Хто відвідав цю чудову місцевість, навколішки звернувся до Небесної Заступниці в чудотворній іконі, ніколи не зможе забути той неземний мир, ту радість, що їх Божа Мати дарує кожній своїй дитині… Незабутні хвилини душевного піднесення…

У середині червня на Прикарпатті у Гошівському монастирі відбувся перший в Україні міжнародний фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва “Дзвони Ясної Гори єднають усіх”. Всі присутні щиро вітали гостей із Польщі, Бельгії, Росії.

Ідея проведення фестивалю належить о. Дем’яну Кастрану. Перший дзвін у Гошеві було освячено 5 серпня 2012 року з нагоди 275-ї річниці перенесення чудотворної ікони Гошівської Матері Божої до монастиря. На сьогодні там є 52 дзвони! Їх було відлито для Гошівського карильйону в Бельгії. Для їх виготовлення було використано 18 складників, основними з яких є мідь та цинк. Гошівський карильйон – це другий ударний музичний інструмент в Україні. Дотепер мелодії дзвонів (карильйону) можна було почути лише в дзвіниці Михайлівського Золотоверхого монастиря в Києві. Імена осіб, що склали пожертви на відлиття дзвонів, викарбувані на них.

Інформацію про фестиваль  “Дзвони Ясної Гори єднають усіх” згодом буде внесено в туристичні каталоги, фестиваль стане невід’ємною частиною заходів культурного спрямування. Переконання, що цей захід відбуватиметься щорічно, мають як організатори, так і численні паломники та відвідувачі святині.

Окрасою фестивалю стало виконання церковних творів 80-річним самобутнім митцем із Волині Іваном Юхимовичем Сорокою. Класичні та народні твори виконували гості з Бельгії, Польщі, Росії та України. Слухачі  щиро аплодували і братам Ботвинкам, чий переносний карильйон було представлено на фестивалі. А на завершення всі присутні разом із митцями склали молитву за Україну.

О, Мати Божа, скріпи в нас віру в провидіння,

Що нас веде по терні до мети.

О, Божа Мати, Гошівська Маріє,

Наш труд й жертовність  благослови!

Зіновія Садовська, учасник фестивалю.