Головна Духовне Коляда в українській традиції – це не лише різдвяна пісня

Коляда в українській традиції – це не лише різдвяна пісня

1113
0

Колядки, щедрівки, різдвяні й новорічні віншівки, вертепні дійства – все це багата незабутня традиція Української Коляди в нашім краю, який усім серцем вітає прихід Божого Сина – надію всього людства, надію України.

Завершуються радісно-метушливі Різдвяні свята, огорнуті родинним затишком, пахощами ялинки, соломи, сіна, куті, свіжого хліба й зими. Люди ходили від хати до хати, щоб побажати один одному всього найкращого.

І цьогоріч у районному Народному домі, як і кожного року, усі, хто завітав на фестиваль, побував у чарівному світі колядок та віншівок. Від ялинки-красуні до районного Народного дому учасники фестивалю пройшли урочистою ходою, співаючи колядки.

– Сьогодні знову, дорогі жовківчани, Господь запрошує нас у тишу вифлеємської ночі до убогих ясел. Бо ж для того стає немовлям Предвічний Бог,  щоб ми могли наблизитись до Нього. Приходить до нас, щоб ми могли прийти до Нього.

Такими зворушливими словами Оксана Войтович розпочала різдвяний фестиваль.

… Минуло більше 2000 років, відколи Син Божий народився. Вмирали і народжувалися покоління. Історія йде вперед, але святкове вертепне дійство залишається вічним…

Талановито, велично та піднесено учасники параду вертепів передавали свої знання про «Дивную новину». Кожен колектив дивував майстерністю виконання та складом, костюмами. Більше двох годин відтворювали події сивої давнини поєднані зі сучасністю юні актори з Глинська, Волі-Висоцької, Кунина, Нової Кам`янки, Любелі, Замочку та Волиці. Найоригінальнішим, яке відповідало духу сьогоднішнього часу, тобто подій, які проходять у Києві, на майдані, став виступ дітвори з Річок, а також чоловіків-колядників зі Забір`я. Глядачі настільки були зачудовані, перейняті ейфорією від колядки про майдан забірчан, що підхопили її і виконали разом з ними.

Думаю, багато приємних вражень залишиться у пам`яті глядачів. Щира подяка талановитим колядникам – і великим, і малим, що зуміли передати казкову атмосферу духу Різдва, а також і умілим організаторам.

Тадей ШВАЙ, голова Жовківської районної ради:

— Христос народився. Цьогоріч ми знову зібралися на свято фестивалю вертепів, щоб привітати прихід новонародженого Ісусика. Хочу сказати, що Жовківщина теж долучилася до вітань і виступила на Майдані в Києві. Зашківчани та замочківці представили надзвичайно цікаві вертепні дійства.

І серед небагатьох народів українці мають святкування Різдва і донесення віншування, колядування через вертеп. Отож, усім присутнім, всім жителям міста, району бажаю, щоб Новонароджене Дитя – малесенький Ісусик, новий 2014 рік принесли у кожну домівку та родину мир, злагоду та благополуччя.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.