Головна Духовне Хрещення Ісуса – початок Його місії на землі

Хрещення Ісуса – початок Його місії на землі

371
0

Свято, яке завершує цикл Різдвяних святкувань, у народі називають Водохреща. Церква називає його Богоявленням, бо в ньому Бог об’являє нам себе, відкриває нам, ким Він є: Один у Трьох Особах – Отець, Син і Дух Святий. Подія хрещення Ісуса Христа – це початок Його місії на землі.

Згідно з церковними правилами, лише двічі на рік проходить найбільше урочисте освячення води, яке відбувається 18 та 19 січня. Церква вважає йорданську воду великою святістю і неодноразово говорить про її чудодійні властивості. У Чині великого водосвяття читаємо: «Сам, отже, Чоловіколюбче Царю, прийди і нині зішестям Святого Твого Духа, і освяти воду оцю». Під час Йорданського Богослужіння Дух Святий сходить з небес на землю, для освячення води. Вважається, навіть якщо до звичайної води додати краплю освяченої, то вся вода набуває особливих цілющих якостей.

Наш народ ще з давнини з великою набожністю ставився до йорданської води. Нею окроплювали оселі, пили натще, лікували недуги. Ці традиції збереглись до сьогоднішнього дня. Останнім часом багато людей вдаються до йорданської купелі. Вони занурюються у воду і вірять, що освячена вода додасть сили та здоров’я на весь рік.

Одним із місць на Жовківщині, де християни могли окунутись у воду, є Джерело Пресвятої Богородиці у Заглині. Люди, які часто бувають тут, вірять, що ця вода має цілющі якості увесь рік, а на Богоявлення її сила значно більшає. Чимало вірян прибули до заглинського джерела, щоб зміцнитися і духовно, і фізично. Один за одним люди заходили у купіль, після чого кожен ділився особливими надзвичайними відчуттями. Міцна віра у їхніх серцях вкотре збагатилась, одержавши Божу благодать.

У цілющі властивості заглинської води вірить Галина Білецька із Магерова, яка приїхала сюди із сім’єю: «У чудодійних якостях цієї води я переконалась на власному досвіді. Кілька років тому моя донька захворіла. Ми довго лікувались у різних медичних закладах, але бажаного результату не було. Тоді почали приїжджати до Заглини. Із кожним ковтком джерельної води я просила Пресвяту Богородицю про допомогу. І Марія почула мої благання. Сьогодні донька здорова. Ми і далі приїжджаємо сюди, дякуємо за Її милосердя».

Божа благодать, яка сходить на нас через Йорданське Богослужіння та освячену воду, зближує із Господом. І всяка покора перед Ним буде нагороджена.

Уляна ГРИНЧУК.