Головна Листи Наші синоптики геть втратили кваліфікацію, бо їхні прогнози збуваються вкрай рідко

Наші синоптики геть втратили кваліфікацію, бо їхні прогнози збуваються вкрай рідко

243
0

Поняття зима, весна, літо, осінь для кожного з нас асоціюються із певними змінами в природі, які супроводжуються різницями температур, атмосферного тиску, появою чи зникненням рослинності, відмінністю опадів тощо. Втім нині про ці асоціації, схоже, слід говорити з додатком «до певної міри».

 

На такі думки наштовхують спостереження над порами року останнього часу. Аномалій, як пам’ятаєте, вистачало. І сьогоднішня погода нічого іншого, як подивування, не викликає. Бо ще 20 січня, коли, по суті, в усі часи глибока зима, в нас була — ні то осінь, ні то весна. Парадокс й у тому, що і зими  до цього фактично ще не було. Адже в нашому уявленні зима — це що? Насамперед, мінусова температура, далі — сніги, хурделиці, заметілі. Жодного із цих природніх явищ ми не спостерігали. Запам’яталися хіба що слабкі спроби пониження температури (дві доби — до мінус 10 0С) та легка снігова пороша місячної давності.

Найсмішніше, що наші синоптики геть втратили кваліфікацію, бо їхні прогнози збуваються вкрай рідко. Скажімо, з екранів телевізорів нам обіцяли поступове зниження температури 13, 14, 15 січня зі снігом та вітром. Утім справдився прогноз хіба що на першу половину дня понеділка. І сніг падав, і морозець пощипував, але в післяобідню пору температура знову піднялась, і наступні два дні про зиму треба було забути.

Частково збулися передрікання щодо справжньої зими, на Йордань. Якщо десь східніше вдарили морози і впав сніг, то в нас погода набрала відтінків річної давності. Знову тривалий дрібний дощ, досягши земної поверхні, почав замерзати. В результаті історія повторилася. Від намерзання ламалося гілля дерев, вийшли з ладу електролінії, і частина населених пунктів району позбулась електропостачання. На шляхах ускладнилось пересування як пішоходів, так і транспортних засобів, бо на окремих ділянках, де гуляв вітер, вуличне і дорожнє сполучення перетворилось на суцільну ковзанку.

І вже не до сміху було дорожнім службам. Звісно, як завше (прикро), вони замешкались із посипанням піском, бо, скажімо, на ранок минулого понеділка хіба що центральна частина Жовкви була безпечною для пересування. Про ситуацію на околицях міста та в населених пунктах району можна тільки здогадуватися.

Кажуть, у природи немає поганої погоди. І воно справді б так було, якби ми були готові до її примх. Щодо згаданого випадку, то подібний урок ми вже проходили торік. Та чи відповідні служби зробили висновок?

Тарас НЕВГАМОВНИЙ.

Р.S. До слова, прогноз погоди, поданий нашою газетою, дуже наближений до реальності. Тож, шановні читачі, варто на нього іноді зважати.