Головна Духовне На Жовківщині відбулися панахиди за Героями, які віддали своє життя за волю...

На Жовківщині відбулися панахиди за Героями, які віддали своє життя за волю України на Майдані

314
0

У неділю, 26 січня, в місті Жовква та в селах Глинсько і Зіболки відбулися панахиди за Героями, які віддали своє життя за волю України на Майдані. Вшанувати пам'ять новочасних мучеників прибули й представники координаційного штабу Жовківського району.

У селі Глинсько на спільну молитву зібралося понад 200 мешканців. Священики місцевих храмів відслужили панахиду. До громади звернувся один з координаторів районного штабу спротиву, заступник голови Жовківської районної ради Богдан Юрдига: «Ця влада перейшла останню межу – вони почали вбивати наших братів лише за те, що вони мирно відстоювали свою і нашу свободу, лише за те, що були львів’янами. З пострілами у мирних протестантів влада втратила свою легітимність. У таких умовах народ повинен відновити справедливість та перебрати повноту влади в свої руки. Мусимо розуміти, що на сьогодні немає жодної загрози громадянської війни. Навпаки – весь народ повстав проти влади та її охоронців. Саме тому ми повинні об’єднати всі зусилля для того, аби захистити своїх рідних та свою державу».

В Зіболках разом з настоятелем місцевого храму люди молилися за душі Героїв Майдану. До присутніх звернувся один з координаторів районного штабу спротиву, голова фракції ВО «Свобода» у райраді Костянтин Орловський: «Сьогодні ми вшановуємо перших жертв протистоянь мирного Майдану. У незалежній Україні вони пролили свою кров за наше майбутнє. Тому їхня жертва не може пройти намарно. Ми повинні подати один одному руку допомоги, аби вистояти та дати гідну відсіч нашим кривдникам. Пам’ятаймо, що в цій справедливій боротьбі за краще майбутнє в нас не має бути ні страху, ні сумніву. За нами правда, з нами Бог, а тому ми обов’язково переможемо».

Віче-реквієм пройшло також у місті Жовква. Перед присутніми виступили голова райради Тадей Швай та заступник голови Богдан Юрдига. Важливо, що у таких складних умовах народ об’єднався. Брат іде за брата, свій стає за свого. Відчуття солідарності, взаємопідтримки та жертовності виносить хвилю народного протесту на новий рівень. Відбувається внутрішнє перетворення і звільнення України на рівні людської свідомості. І це непереборне бажання народу жити у справедливій державі дає нам впевненість у перемозі. Важливо, що в цій боротьбі Церква додає своєму народові сили і витривалості, надії і віри.

Марія Іванець