Головна Духовне На Жовківщині пройшли передвідпустові реколекційні науки

На Жовківщині пройшли передвідпустові реколекційні науки

373
0

Упродовж двох днів наша древня Жовква стала місцем паломництва почитателів Пресвятого Ісусового Серця та членів Апостольства молитви з усіх куточків нашої Батьківщини. Щорічно, під час почитання Серця Христового, проходять передвідпустові реколекційні науки.

Український люд здавна виявляв свою відверту любов до Спасового Серця. Раніше набожність називалася вшануванням зраненого Христового Боку. Вшанування Ісусового Серця в Україні таке давнє, як і християнство. До вшанування Христового Серця горнулися митрополит Андрей Шептицький, о. Ізидор Дольницький та ін. Боже Серце Апостольства молитви звеличують повсюдно.

Незважаючи на примхи погоди, суботнього дня, ще з самого ранку монастирська брама гостинно вітала сотні паломників. Вони поспішали, щоб вчасно провести реєстрацію. Згодом, представники різних осередків Апостольства молитви в Україні зібралися на з’їзд, який проходив у районному Народному домі. Тисячі  паломників стали великою християнською родиною, яку об’єднала жива віра, молитва за мир у нашій країні та велика любов Божа. Після завершення конференції делегати з’їзду повернулися до Жовківського василіанського монастиря, де всю ніч відбувалися моління, нічні чування. Усі, хто бажав, мав нагоду поєднатися з Богом, приступивши до тайни Покаяння та прийняти Христа у Пресвятій тайні Євхаристії.

У неділю над Жовквою засвітило Боже сонечко, скликаючи усіх до спільної Архієрейської Служби Божої, яку цьогоріч очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архієпархії УГКЦ у співслужінні багатьох ігуменів василіянських монастирів та священнослужителями як із Жовківського деканату, так і з різних куточків України.

Голубінь неба обійняла більше трьох тисяч паломників – вірних у Христі людей на центральній площі нашого міста. Осяяні, сповнені любов’ю та радістю обличчя, притягували до себе погляди. Ніхто не відчував втому, хоч сонечко припікало. Усіх єднала пісня, молитва, натхнення.

У повчальній промові владика підкреслив: «Ісусове любляче Серце – це дар і осередок усіх християнських сердець. Воно є, немовби палаючим вогнищем, де запалюються ті душі, які досягають у цьому нелегкому житті висот досконалості».

По завершенні Святої божественної літургії настоятель Жовківського монастиря о. Веніамин надіслав щирі слова вдячності усім отцям, паломникам, гостям, усім, хто розділив радість святковостей, а також побажав довгих і щасливих літ життя.

Завершилося свято відправою Суплікацією — благальною піснею та відновою членами Апостольства молитви посвяти Пресвятому Серцю Ісусовому та окропленням вірних свяченою водою.

О. Веніамин ЧЕРНЕГА, ЧСВВ: «Знаменна риса любові — це любити й жертвувати себе для любленого та бажати взаємної любові.  Такою є  і любов нашого Спасителя. У своєму пастирському листі 1906 року митрополит Андрей Шептицький, так, як 2015 рік оголошено роком Митрополита, заохочує вірних, особливо священиків, до почитання Серця Христового. Власне це почитання є тим засобом відродження християнського суспільства. Саме сьогодні в сучасній Україні ми потребуємо того відродження. Насамперед, економічного, бо переживаємо кризу і, водночас, морального. А митрополит заохочує  до відродження тієї любові, яка занепала. І Серце Христове має стати нашою зброєю проти наших ворогів. Це могутня зброя проти ворога і диявола, який є сьогодні в сучасному світі. Ми, люди, живучи на землі, втомлюємося. Тому приходимо до Серця Христового — джерела любові,  щоб напитися цієї кришталевої чистої води і з новими силами йти далі, після перепочинку, своїми щоденними вчинками проповідувати Бога».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.