Головна Духовне Мисливців і лісівників згуртувала церква

Мисливців і лісівників згуртувала церква

401
0

У вересні 2015 року поблизу с. Угринів (Сокальського району) відбулась міжнародна українсько-польська зустріч із питань збереження та охорони природного довкілля. Усі учасники заходу отримали запрошення від архиєпископа Гданського і Гданського управління Польського товариства мисливців відвідати Польщу та взяти участь у святкуваннях з нагоди вшанування покровителя мисливців та лісівників — святого Губерта.

Отож, наприкінці жовтня делегація, до якої входили представники Сокальсько-Жовківської єпархії (капеланів мисливців, військового капелана, капелана для ув'язнених, головного редактора єпархіального часопису), керівників мисливських господарств та директор ДП "Жовківський лісгосп", побувала в м. Гданську (Польща), де взяла участь у вже згадуваному фестивалі. Прибулих гостинно зустрів та опікувався під час подорожі досвідчений мисливець та природоохоронець Анджей Країнський, родинне коріння якого походить із Сокальщини.

Урочисті заходи розпочали Святою Літургією у катедральному храмі. Мисливці прибули в мундирах, тримаючи знамена своїх товариств. Окремі літургійні мелодії виконували мисливські оркестри. Архиєпископ та митрополит Славой Лєшек привітав усіх зі святом давнім висловом Darz bor (дай бір — дай ліс) і пояснив, для чого мисливцям молитва давнім прислів’ям: "Якщо хочеш знайти звіра в барлозі, то спершу поручи себе Богу".  Далі архиєпископ пояснив, чому полювання називають мистецтвом та культурним надбанням народу, що сягає початків людства. Проповідник закликав усіх мисливців дбати про природу за прикладом св. Франциска, дослухаючись до вчення Папи Франциска, та завжди пам'ятати подію з життя св. Губерта, який побачив у тваринному світі присутність Бога – «…поміж рогами оленя світився хрест Господній».

На урочистому заході в мисливському товаристві єпископ, владика Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун зазначив: "Ми маємо посланництво від Бога та Церкви опікуватися цим світом, бо він нам найближчий. Через Божий світ ми пізнаємо один одного і докладаємося до служіння ближньому. Цей світ є такий, що ми не можемо без нього жити, і за той дар треба дякувати Богові. Жити в цьому світі є для нас святом!" Далі архиєрей розповів про плани відновлення в Україні традицій культурного полювання та окреслення ролі священика-капелана для мисливців та лісівників.

Наприкінці відбулася церемонія закриття дня полювання у лісі. Мисливці зібралися довкола впольованих тварин, яких правильно виклали на мисливській поляні згідно з традицією добування звірів. Керівники товариств відзначили тих осіб, які найбільш влучно полювали. Такі зустрічі є цікавими та пізнавальними, вони єднають людей, для яких мисливство стало улюбленим хобі, і надихають нас на провадження таких шляхетних традицій на наших теренах.

 Степан СОХНАЦЬКИЙ, директор Жовківського лісгоспу.