Головна Духовне Є вагомим культурним та національним надбанням

Є вагомим культурним та національним надбанням

160
0

… Що таке книга? Навіщо читають, яку глибину книгодруки несуть? – такими віршованими рядками у райо-нному Народному домі ведучі Галина Фесюк та Богдан Бовшик відкрили вечір, приурочений презентації книги о.Климентія Стасіва, ЧСВВ «Місія високого слова». На вечір завітали і священнослужителі, і поціновувачі книг, і працівники жовківської друкарні, і поважні гості, й очільники району.

У своєму друкованому надбанні  о. Климентій відкрив для нас дуже цінну інформацію – історію друкованої книги в Україні. Автор подає відомості про давнє книгодрукування під опікою василіанського чину, що стало вагомим, культурним та національним надбанням. Але особливої уваги вартує те, що Львівський видавничий центр дає підстави стверджувати про існування книгодрукування до Івана Федорова.

Привітати та вручити символічні подарунки на вечір завітали проректор Львівського національного університету ім. Ів. Франка М. Лозинський, доктор історичних наук П. Шкраб’юк,  викладач історії Борщівського коледжу В.Гіщинський, директор Жовківського ДІАЗу В.Герич, священнослужителі з м.Івано-Франківська – о.Володимир, з м.Вільнюса – о.Павло,  о.Макарій. У концертній програмі участь взяли викладач вокального відділу  Жовківської дитячої школи мистецтв Оксана Масляк, народний жіночий вокальний ансамбль «Журавка» (художній керівник Д.Купровська), співачка Галина Дорош та ін.

Нам важко навіть уявити світ, в якому немає книги. До неї ми звикли з самого дитинства, вона розкривала перед нами дивовижні таємниці життя та давала корисні поради у важку хвилину, вчила нас розуміти самих себе. Спілкування  з  книгою допомагає людині розвиватися та вдосконалюватися. У всі часи до книги ставилися як до святинь, адже в них зберігається вся відома історія людського існування на Землі.

Книга «Місія високого слова» як науковий трактат, так і художній. Своїм оформленням та багатющою ілюстративністю вона привабить навіть пересічного читача. А для мистецтвознавців, культурологів, духовенства, студентів вона стане неоціненним збагаченням знань.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.