Головна Герої Шляхами визвольної боротьби

Шляхами визвольної боротьби

195
0

Довгим і тернистим  був шлях України до волі. Її земля, освячена кров’ю борців-героїв, є свідком славної минувшини.

Вояки УПА. Саме їм ми завдячуємо своєю свободою та життям у вільній демократичній державі. На крові тих, що впали на полі бою в обороні свого села, рідної сім’ї, в час конспіративної підпільної боротьби, на крові тих, що замучені у тюрмах і таборах, виросла безсмертна легенда воюючої поневоленої нації, що вогненним смолоскипом горить у серцях і думах народу й освічує шлях у майбутнє.

«Тернистими шляхами визвольної боротьби» — під такою патріотичною назвою проходив місячник національно-патріотичного виховання у Добросинській ЗОШ. Відповідно до виховної програми школи було організовано і проведено низку заходів.

Учні школи під керівництвом вчителів М. М. Пац, С. О. Баб’як, З. М. Жук активно долучилися до написання дослідницько-пошукових робіт у рамках Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна», «Славетні імена України».

Однією з основних форм для ефективного виховання свідомого громадянина, патріота є екскурсії. З метою вивчення історії рідного краю, його видатних людей для старшокласників було організовано екскурсії до музею Р. Шухевича (Білогорща), музею-тюрми на Лонського, пам’ятника С.Бандері (м. Львів) та в с. Пирятин. Учні дізналися багато цікавого про героїчну боротьбу Р. Шухевича,
С. Бандери та трагічну долю села Пирятина. Деякі слова екскурсоводів були ранимі та болючі до сліз, але екскурсоводам все-таки вдалося донести до кожного учня, що це наше минуле, про яке ми повинні пам’ятати і пишатися ним.

Для учнів молодших класів проведено свято «Де козак там і слава». Впродовж заходу молодші школярі пригадали славні традиції запорозьких козаків, брали участь у конкурсах та розвагах. У конкурсних змаганнях учні проявляли свою кмітливість, швидкість, особливі вміння та сміливість. Учасники вболівали один за одного, виконували козацькі пісні, смакували козацьким кулішем, запеченою картоплею. Свято організували і провели вчитель ЗВ – Т. П. Паска, педагог-організатор – О. Я. Дячок.

Дослідницько-пошукова робота, цікаві екскурсії, козацькі забави, різні патріотичні свята дуже актуальні в наш непростий для України час. Це дає можливість учням вивчати, вшановувати історію нескорених героїв, що кров’ю та своїм життям завоювали нам свободу.

Україна живе й бореться та здобуває перемогу. Хай же вічна буде слава героям, що поклали своє життя на жертовник нації.

С. З. Безпалько, заступник директора школи  з виховної роботи Добросинської ЗОШ І-ІІІ ст.