Головна Духовне Приведену в храм звеличаймо!

Приведену в храм звеличаймо!

362
0

Празники в честь Пресвятої Богородиці в церковному календарі займають перше місце після празників Господських. Головне завдання Богородичних празників — це показати нам велич, гідність і святість Пречистої Діви Марії, Її роль у відкупленні людського роду та заохотити нас до Її вшанування і наслідування. Найбільші Богородичні празники Різдво й Успіння говорять нам про перші та останні хвилини Її життя на землі. Одинокий празник, котрий нам висвітлює дитинство Пресвятої Богоматері — це празник Введення в храм.

Празник Введення звіщає нам про радісну жертву св. Якима й Анни. Вони, свою в Бога вимолену донечку, самі приводять до храму на службу Богу. Та не тільки батьки радо приводять свою дитину на службу Богові, але й Марія радо йде за голосом Божим і своїх батьків. Як св. Яким і Анна, так і Марія є для нас прегарним образом радісної жертви і служби Богові.

Отож, з нагоди не буденного торжества, в честь Богоматері, свята церква кличе всіх вірних до святкового ликування: "Прийдіть усі, вірні, — єдину непорочну звеличаймо, пророками проповідану і в храм приведену, перед віками вибрану Матір, що в останньому часі сталась Богородицею. Господи, її молитвами, подай нам Твій мир і велику милість".

Із приходои зими, як правило, уже всі господарські роботи завершено, люди починають готуватися до зимового циклу свят. Відчувається наближення традиційного часу зимових розваг, часу таємничого ворожіння, угадування майбутнього, долі, що найбільшою мірою, звичайно, цікавить незаміжніх дівчат.

На сході України подекуди зберігся звичай святити воду в ніч перед Введенням. Вважається, що цього дня Бог відпускає чисті, праведні душі подивитися на своє тіло.

Існує ще й така дівоча традиція: щоранку треба вмиватися снігом і після цього витирати обличчя тканиною червоного кольору — тоді буде гарний колір обличчя.

Дуже важливо, хто цього дня першим увійде до хати, оскільки, відповідно до народних вірувань, "перший полазник" приносить у дім свою енергетику на щастя або на нещастя. Саме тому старі люди цього дня старалися сидіти вдома, до чужої домівки не заходити — негараздів не віщувати.

Якщо цього дня хтось сторонній захоче позичати щось — недобрий знак. Вважається, що до Введення можна лопатою копати землю, а після Введення й до самого Благовіщення — у жодному разі не можна: земля має відпочити й на наступне літо сили набратися.

Підготувала Зоряна ГУМНИЦЬКА.