Головна Духовне Милує око відновлений купол

Милує око відновлений купол

253
0

Усе на цій землі постало по слову Божому, як і постала земля, а на ній  наше чудове  село Глинськ 1463 року. Прекрасне воно своїм розташуванням а також і пам’ятками архітектури. Серед десяти пам’яток культурної спадщини села особливе значення має дерев’яна дзвіниця церкви Успення Пресвятої Богородиці ХІХ ст. Багато років дзвони   дерев’яної пам’ятки  кликали  глинчан на Богослужіння. Не змовкали вони й у Великодні дні, возвеличуючи своїм передзвоном нашого Творця.

Із плином часу  почалася руйнація даху цієї прекрасної споруди. Гонтя дзвіниці знаходилися в аварійному стані. Зусиллями сільського голови Ольги Тенети, за підтримки та допомоги керівника відділу культурної спадщини Львівської ОДА Андрія Левика та директора ДІАЗу Володимира Герича здійснено заміну купола дзвіниці. Як наслідок копіткої роботи любує наше око чудове карпатське гонтя.

Погожий осінній день тридцятого листопада випромінював у людських серцях багатолюдної громади парафіян церкви Успення Пресвятої Богородиці святковість і піднесеність. По завершенні Богослужіння настоятель храму о. Степан разом із церковним хором та парафіянами здійснив чин освячення  дзвіниці. Громада змогла втішитися відновленою дзвіницею, яка прикрасила не тільки церкву, а й все село. Це стало прекрасним довгоочікуваним подарунком для глинчан від Святого Миколая.

«Цінує свою працю той, хто хоча б щось побудував, а хто будує чи відновлює церковну споруду, того Господь благословляє сторицею і їхні сім’ї та родини!».

Ольга КІСІЛЬ,  секретар сільської ради.