Головна Духовне Вияв природи всякого служіння

Вияв природи всякого служіння

367
0

У Страсний четвер у храмі св. Йосафата м. Жовкви проходило урочисте умивання ніг екологам, яке здійснив єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун, він, як правлячий архиєрей є капеланом УГКЦ військових, правоохоронних органів, мисливців та екологів.

Чин умивання ніг – обряд, коли владика, за прикладом Христа, який умив ноги своїм учням за Тайною Вечерею, вмиває в храмі ноги особам, які дбають за збереження довкілля на знак глибокого смирення і служіння. Саме в четвер відбувалася Тайна Вечеря. Під час неї відбулося встановлення Пресвятої Тайни Євхаристії – це найголовніша подія. Але також відбулася ще одна річ – Ісус умив ноги своїм учням, тому цей день має назву Чистого Четверга. На знак цього і до нашого часу збереглася ця традиція – умивання ніг.

За обмиванням ніг Ісус Христос звершив Пасху спочатку за законом Мойсеєвим, потім встановив і Пасху нову – велике Таїнство святої Євхаристії.

…Прочитавши вступний текст із Євангелія від св. Івана, єпископ підперезався рушником і покірно схилившись, умив ноги дванадцятьом особам. Спочатку владика вмивав, витирав вишитим рушником і цілував ноги екологам-мирянам.

У молитовному обряді умивання ніг взяли участь: голова комісії екології Львівської обласної ради, завідувач кафедри екології Національного лісотехнічного університету, доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології Національного унівеситету ім. І. Франка, директор Національного парку «Північне Поділля», заступник Департаменту охорони природи з Івано-Франківська, заступник керівника Державного лісництва з м. Жовкви, представник Департаменту екології зі Львова, представник екоінспекції з м. Бродів, представник водного господарства Жовківського району, керівник В’язівського лісництва та керівник бюро УГКЦ з питань екології.

На завершення священного урочистого дійства правлячий архиєрей закликав усіх присутніх «чинити так, як заповів нам Христос».

Від імені екологів слово мав доктор Володимир Шеремета, керівник бюро УГКЦ з питань екології, який підкреслив, що «чин умивання ніг символізує Божу благодать, яка дається нам для того, щоб ми були Божими екологами і берегли створений Богом світ».

Отож, здійснення Чину умивання ніг усіх присутніх вірян з одного боку відкрив зміст священного служіння, а з іншого – виявив природу всякого служіння – у Церкві, у державі – і показав, що кожне посадове становище, яке існує, наприклад, у церковному тілі, — це влада для служіння.

Умивання ніг є прикладом, який подає нам Христос, щоб пригадати всім, хто має владу, що вона є дарована для служіння, а не для збагачення…

Зоряна ГУМНИЦЬКА.