Головна Духовне Сьогодні минає друга річниця смерті львівського композитора Мирослава Скорика

Сьогодні минає друга річниця смерті львівського композитора Мирослава Скорика

218
0

Два роки тому у Києві перестало битися серце видатного композитора і музикознавця, художного керівника Київської опери Мирослава Скорика.

Широкій публіці відомий як автор музики до кінострічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (1964). Із найяскравіших епізодів музики до цього фільму композитор сформував «Гуцульський триптих» для оркестру. Інші відомі твори – «Карпатський концерт», опера «Мойсей», балет «Повернення Батерфляй», «Мелодія» (до фільму «Великий Перевал») та багато інших.

«Шляхетна Людина, яка упродовж усього свого життя самовіддано служила мистецтву та прославляла Україну у світі. Людина, яскрава Божа іскра якої горіла протягом усього життя. І тим яскравим світлом та душевним теплом Маестро ділився з усіма навколо. Його відхід у вічність – це величезна втрата для усього українського народу, для нашого і майбутніх поколінь.

Сьогодні за ним сумує кожне українське місто і кожне українське серце, яке було закохане в його музику. Проте, сьогодні пам’яті замало. Ми мусимо зробити усе, аби захистити нашу землю і нашу культуру. Це буде гідна шана нашим Героям. Живим і мертвим. Світла пам’ять, Маестро!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Твори Мирослава Скорика регулярно виконують в Україні, інших пострадянських країнах, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Нідерландах, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді, Австралії. Композитор часто виступав як диригент і піаніст із виконанням власних творів.

У стилістиці продовжував традиції львівської композиторської школи, органічно пов’язаної з різноманітними первинними жанрами; дав модерну авторську візію українського, зокрема, карпатського, фольклору і львівського міського та салонного музикування, а також сучасної популярної музики, насамперед джазу.

Нагадаємо, у 2020 році рішенням сесії Львівської облради Львівській національній філармонії присвоїли ім’я Мирослава Скорика.

Похований композитор на Личаківському кладовищі у Львові.