Головна Духовне Стрітення Господнє – історія свята

Стрітення Господнє – історія свята

192
0

Це свято входить своєю датою в християнський календар як один із найвизначніших пам`ятних днів, які відзначаються усім християнським співтовариством протягом майже двох тисячоліть, і стоїть в одному ряду з такими важливими подіями як Різдво Христове, Хрещення Господнє, Великдень і т. д.

Подія, яка відзначається на 40-й день після того, як Христос був народжений у наш світ Дівою Марією, нерозривно пов`язана з непорушними традиціями юдейського народу і знаходиться в частині закону, який передав їм Сам Бог. Священний обряд, що чиниться батьками немовляти, який став первістком чоловічої статі в кожній юдейській родині, котра шанує закон Божий, наказує його принести до Святилища для вірного представлення перед Господом. Це відбувається також і в пам`ять про позбавлення від поразки ізраїльських первістків у ніч виходу євреїв з Єгипту, а також переслідує своєю метою закінчення обряду остаточного очищення матері малюка.

Уперше свято Стрітення Господнього в історичних документах згадується вже в IV столітті нашої ери. Це був день, який завершував цілий сорокаденний святковий цикл із дня Різдва Христового. У  церковні календарі він увійшов і тому, що подія, яка згадується в цей день, є не тільки знаковою, але й однією із ключових моментів, які свідчать про високу місію, яку поклав Бог на Ісуса Христа.

У народі Стрітення здавна символізує зустріч зими з весною. З цим святом пов`язано багато прикмет, за якими визначається хід цілого року. Для віруючих обов`язковим у цей день є похід до церкви для освячення свічки-оберега. Ця свічка є оберегом для дому від вогню і блискавки. Ще однією особливістю свята є визначення врожаю. Напередодні на ніч ставили на поріг тарілочку з
зерном, і якщо вранці на ньому з`являлася роса, то рік буде врожайний і багатий.

Як на Стрітення погода морозна і ясна – весна буде красна.

Як на Стрітення горобець у дворі нап`ється водиці – на Юра (6 травня) віл напасеться травиці.

Як на Стрітення із стріх тече – зима скоро не втече.

Підготувала

Зоряна ГУМНИЦЬКА.