Головна Духовне Тут оздоровиться і душа, і тіло…

Тут оздоровиться і душа, і тіло…

1030
0

Проща чи паломництво — це прекрасна, давня українська релігійна традиція, яка свідчить про глибоку релігійну набожність українського народу.

Кожен, хто хоч раз відвідав Крехівську обитель, що розкинулася на мальовничих пагорбах Розточанського краю, знову прагне сюди повернутися, щоби зануритися в її особливу атмосферу святості. Той, хто раніше ніколи не молився чи робив це час від часу, прагне цього навчитися. Той, хто звик до шуму і людського моря великих міст, пізнає цілющу користь усамітнення й глибокої тиші. Монаше життя стає тут зрозумілим навіть тому, хто ніколи й не мислив про монашество. Із цілющою водою, що витікає потічком з-під статуї  Матері Божої, яка  захована у самій гущавині лісового розмаїття дерев, монастир сам є життєдайним джерелом спокою і умиротворення.

Крехівський василіанський монастир — це святиня з тривалою і давньою історією, що багато в чому відображає історію самої Української Церкви, з її періодами руйнувань та переслідувань, розквіту й відродження…

Щорічно тут на вшанування літнього Миколая відбуваються паломницькі прощі. Впродовж двох днів віряни возносять свої молитви до св. Миколая та чудотворної ікони Матері Божої Верхратської.

Цьогорічний відпустовий центр Крехівський зібрав під своїм омофором тисячі паломників з усіх куточків нашої неньки-України, адже духовне єднання християн було приурочене 400-літтю Василіянського Чину Святого Йосафата.

Щорічно величні відпустові відправи у поєднанні з Хресною дорогою горою Побійною із нічними чуваннями, духовними піснями на честь Матері Божої та Миколая Мирлікійського проходять у Крехові. Розміщене в мальовничому куточку нашого неповторного краю це святе місце наповнене особливою атмосферою духовного піднесення. Воно, як і  інші відпустові центри — Зарваниця, Гошів чи Крилос — сповнене Божої благодаті.

В этом году паломнических центр Креховский собрал под своим омофором тысячи паломников со

Апогеєм  духовного ювілейного свята стала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолили Блаженніший Святослав Шевчук разом з єпископапи та священнослужителями, а їх було чимало.

Багатоголосе «Многая літа!» лунало від тисяч людей на адресу головного організатора, щирого патріота і настоятеля цього духовного місця — отця-ігумена Івана Майковича, ЧСВВ. Щиро вітали паломники поважних духовних осіб, які взяли участь у Богослужінні. Слова подяки адресовано й обласній, районній, місцевій владі за підтримку у проведенні прощі.

Закінчили величну відправу спільною молитвою за мир в Україні — «Боже великий, єдиний».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.