Головна Духовне У храмі Святого Йосафата у Жовкві відбулося Наречення нового єпископа УГКЦ

У храмі Святого Йосафата у Жовкві відбулося Наречення нового єпископа УГКЦ

1630
0

Напередодні величного релігійного свята святих первоверховних апостолів Петра і Павла в древньому місті Жовкві, у храмі Святого священомученика Йосафата, відбулася, без перебільшення, історична подія — Чин архиєрейського найменування єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії Петра Лози, ЧНІ.

У релігійно-історичних подіях узяли участь Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, Високопреосвященніший владика Ігор (Возняк), архієпископ і митрополит Львівський, секретар Синоду єпископів УГКЦ, владика Богдан (Дзюрах), Преосвященніший  владика, єпископ  Сокальсько-Жовківської єпархії  Михаїл  Колтун, єпископи УГКЦ та РКЦ в Україні, священнослужителі, перший заступник голови  Львівської ОДА Ростислав Замлинський, очільники району та їхні заступники — голова Жовківської РДА Надія Щур, голова районної ради Роман Горбань, перший заступник голови РДА Любов Дунець, заступник Юрій Дубневич, заступник голови райради Алла Жук, мер міста Жовкви Петро Вихопень, голови сільських, селищних рад, представники владних структур та підрозділів, жителі Жовківщини.

Сам обряд цієї події складається з трьох частин. Спершу секретар Синоду єпископів УГКЦ зачитав Грамоти Отця і Глави УГКЦ. Далі новопризначений владика Петро (Лоза) проголосив визнання своєї віри та на Євангелії склав присяги на вірність Вселенському Архиєреєві й Отцю і Главі УГКЦ. Завершився обряд молитвою до святого Духа за нового єпископа Української греко-католицької церкви.

У проповіді Глава УГКЦ звернув увагу на три важливі істини нашого віросповідання: УГКЦ як інституція — це Церква Володимирового Хрещення (цьогоріч святкуватимемо 1030-річчя), яка перебуває в сопричасті, тобто в єдності
зі Вселенським Архиєреєм та є Церквою свого права (помісною).

Кульмінація святковостей — Архиєрейська хіротонія — проходила вже наступного дня, у празник Святих апостолів Петра і Павла, в Сокалі в катедральному соборі Святих верховних апостолів Петра і Павла. «Дякую Господу Богові, що в імені Святішого Отця і нашого Синоду я був першим, який відкрив до Вас обійми сопричастя. Пригадую, як здригалося Ваше серце, коли Ви почули про поклик до апостольського служіння. Як непросто Вам давалося рішення. Але з якою вірою Ви відкрилися на Божий поклик! Ми знаємо, що від сьогодні у Вашому житті все зміниться. Але будьте певні, той, хто спирається на скелю Петра, не захитається повіки», — вітаючи новообраного владику Петра, запевнив Глава УГКЦ Блаженні-ший Святослав Шевчук.

Зоряна ГУМНИЦЬКА