Головна Духовне У Жовкві представили копію Томосу

У Жовкві представили копію Томосу

908
0

Усе більше парафій УПЦ МП переходять до Помісної автокефальної православної церкви України

Так, 21 грудня на засіданні парафіяльної ради на чолі з настоятелем храму о. Маркіяном Каюмовим парафія Св. ап. Петра і Павла м. Жовкви приєдналася до помісної АПЦ України. До речі, вони стали одними з перших в області, які за велінням своїм виявили це бажання.

Створення єдиної помісної православної церкви України — це велика історична подія, до якої наш народ йшов не одне століття. І для парафіян храму св. ап. Петра і Павла приєднання набуло вагомого значення. Як зазначив архімандрит, настоятель церкви о. Маркіян, «… в мене сформувалася певна позиція. Вивчаючи думку громади, я завжди наголошував — ми одне ціле, тобто — велика сім’я. А в сім’ї має панувати порозуміння. Тому всі були одностайні в ухваленні рішення. Водночас, ми, всі священнослужителі, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом,
Церквою та людьми, повинні приймати правильні рішення. Передусім, для блага парафіян…».

До слова, в районі було шість храмів, які безпосередньо підпорядковувались Московському патріархату. Сьогодні залишились чотири, оскільки після парафії храму Св. ап. Петра і Павла у Жовкві, яка долучилася до Львівсько-Сокальської єпархії на чолі з митрополитом Дмитрієм, сопошинська громада храму Всіх святих теж приєдналася до помісної церкви, щоправда, вже до Львівської єпархії на чолі з митрополитом Макарієм.

Ще одна історична подія відбулась нещодавно в храмі святих апостолів Петра і Павла. Настоятель церкви архімандрит Маркіян Каюмов представив громаді храму копію Томосу, який привезли зі Свято-Покровського кафедрального Собору православної церкви.

Як зазначив священнослужитель, копія Томосу знаходитиметься в храмі. Всі охочі матимуть можливість доторкнутися до історичного фоліанту. Це підніме моральний дух парафії сьогодні та укріпить її у вірі.

Довідково. За результатами Об’єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату 15 грудня 2018 року було створено автокефальну Помісну православну церкву України і затверджено статут нової церкви. Предстоятелем став митрополит Епіфаній.

І вже 5 січня цьогоріч відбулася процедура підписання Томосу про автокефалію ПЦУ Вселенським патріархом Варфоломієм. Наступного дня 6 січня Томос був доставлений в Україну.

Зоряна ГУМНИЦЬКА