Головна Спорт В Жовкві провели дитячий шаховий турнір під назвою “Пам’ять про воїнів Афганістану”

В Жовкві провели дитячий шаховий турнір під назвою “Пам’ять про воїнів Афганістану”

350
0

Турнір як шана

Дитячий шаховий турнір під назвою “Пам’ять про воїнів Афганістану” нещодавно вкотре пройшов у Жовкві. Минуло вже 30 років, як останній солдат залишив межі цієї багатостраждальної країни, а втрати і рани від авантюрної війни, розв’язаної комуністичним режимом СРСР, й надалі болем відбиваються в серцях рідних і побратимів. Цей турнір, організований районною організацією спілки воїнів Афганістану (керівник Олександр Кіцілінський) за підтримки Жовківського ШШК “Дебют” (керівник Петро Лесик), став ще одним нагадуванням, що не можна авантюристів допускати до влади, а пам’ять про загиблих потрібна завжди і не тільки на словах, але і в конкретній підтримці тих, що повернулися додому з цієї війни.

Цьогоріч шаховий турнір зібрав 63 учасників Львівщини — з Рави-Руської, Червонограда, Соснівки, Пустомитів, Дрогобича, Новояворівська,  Стрия, Пасік Зубрицьких, Львова і Жовкви. Юні шахісти змагались у своїх групах, відповідно до досягнутих результатів і майстерності.

У групі “А”, де змагалися 19 найсильніших шахістів 1 та 2 розрядів, перемогу здобув дев’ятирічний шахіст Жовківщини, равчанин Максим Дубневич із результатом 7 очок з 9. Несподіванкою турніру стало друге місце для  Євгена Швирьова з м. Соснівки, який з таким же результатом тільки за допомогою додаткового показника, поступився першому призеру. Третє місце завоював жовківчанин Дмитро Шевчук, в якого 6.5 з 9.

У групі “Б” змагались 16 шахістів 3 розряду, і тут впевнену перемогу святкував дев’ятирічний Остап Гах (м. Жовква), який, набравши 8 очок з 9, виконав давно очікуваний норматив 2 розряду. Призерами турніру стали Андрій Петрашкевич (м. Соснівка) — 6.5 з 9 та Роман Керницький (м. Жовква) — 5.5 з 9. Відзнакою за волю до перемоги були відзначені Ярослав Герус (с. Пасіки Зубрицькі) і
Денис Ганнюченко (м. Рава-Руська).

Найзапекліша боротьба відбувалась в групі “Г”, в якій вперше змагались наймолодші 6 — 8-річні шахісти з початковою підготовкою. Тут можна було побачити і щиру радість від перемог, і гіркі сльози від поразок. Після закінчення турніру перемогу святкували: Данило Крок (м. Пустомити) — 10 очок, Маркіян Гринчук (м. Рава-Руська) — 8 очок, Олександр Наконечний (м. Соснівка) — 7.5 очок. Всі переможці виконали норматив 4 розряду і були безмежно щасливими.

У групі “В” у впертій боротьбі серед 4-розрядників перше місце і виконання 3 розряду відзначала 10-річна Олена Бродах (м. Новояворівськ), у здобутку якої 8 очок з 9. Півочка забракло для виконання 3 розряду призерам турніру Святославу Болецькому (м. Дрогобич) і Дем’яну Гуку (с. Сопошин), в яких по 6.5 з 9. За волю до перемоги відзначений Роман Николів (м. Рава-Руська).

Після нагородження всіх переможців кубками і медалями, організатори турніру вручили відзнаки найкращим тренерам: Тарасу Гарячому (м. Рава-Руська), який, до речі, в ці дні святкує своє 80-річчя і понад півстоліття присвятив свій час підготовці юних шахістів, Ігорю Лещищаку (м. Червоноград), Євген Гладишу (м. Пустомити), Мирославу Кутирі (м. Соснівка), Володимиру Кузику (м. Дрогобич), Петру Лесику і Володимиру Копцюху (м. Жовква), а також Івану Ільницькому (м. Дубляни) як головному судді змагань.

Щира вдячність доброчинцям турніру, а саме заводу безалкогольних напоїв “Олімпія”, КФ “Львівські Солодощі” (м. Пустомити) за допомогу в організації солодкого столу для дітей, батькам юних шахістів — за їхню підтримку захоплення шахами, а також директору Жовківської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів Мирославі Канюці за надане приміщення для проведення змагань.

Володимир Копцюх