Головна Духовне У Жовкві розпочали реставрацію дерев’яного храму Святої Трійці який внесений до всесвітньої...

У Жовкві розпочали реставрацію дерев’яного храму Святої Трійці який внесений до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

486
0

В церкві замінять підлогу, вирівняють підвалини, повністю перестелять ґонт. На час ремонту буде забрано цінний іконостас роботи майстрів Жовківської школи різьби та малярства, його обстежать фахівці, законсервують усі елементи і за потреби реставрують.

«Під час реставрації планують замінити пошкоджені нижні бруси
зрубу (церкву «підважать» та вирівняють), після чого будуть замінені або відреставровані усі інші важливі конструкції, металеві деталі, замінений ґонт, закріплена поліхромія вівтарної частини», — повідомляє Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовкві, який є замовником робіт.

Науковий співробітник ДІАЗу Володимир Герич повідомив, що реставрація триватиме близько року. Роботи фінансуються з державного бюджету. За результатом проведеного тендера сума договору становить майже 4 млн. грн. Але Володимир Герич уточнив, що зараз кошторис перераховують і суму скоригують відповідно до вартості робіт. На цей рік передбачено близько 4,5-5 млн. грн.

Це буде капітальне відновлення храму. Для обговорення робіт спеціально зібрали науково-методичну раду за участю київських фахівців, архітекторів, реставраторів та працівників заповідника.

На час реставрації у храмі демонтують іконостас та передадуть
його у львівську філію Національного науково-реставраційного центру. Всі елементи іконостасу законсервують або реставрують, якщо на це буде потреба.

«Відправи у церкві будуть за будь-яких умов — чи у храмі, чи в притворі, чи біля каплички у літній період. Але ми зацікавлені, щоб ці роботи зробили, як належиться. Бо церква похилена на південну сторону, через це іконостас стискається, і є небезпека, щоби той шедевр не пошкодився», — розповів настоятель храму Святої Трійці о. Василь Батюк.

Жовківська дерев’яна церква Святої Трійці — пам’ятка архітек-тури національного значення, збудована у 1720 році з дерев’яних зрубів, покрита ґонтом. Крім самої споруди, цінним є іконостас, який створили майстри знаної Жовківської школи різьби та малярства Івана Рутковича XVII-XVIII ст.   

Наш кореспондент