Головна Духовне В Надичах на Жовківщині відкрито й освячено храм Успіння Святої Анни

В Надичах на Жовківщині відкрито й освячено храм Успіння Святої Анни

707
0

Із початку свого існування церква мала місіонерський характер і була справжнім оазисом любові, несла життя та зцілювала людей. Ще наші славні предки, що будували храми у кожному населеному пункті, вважали церкву колискою людської молитви, сили, духу. Вона є тим натхненням, яке дає нам можливість  творити добрі справи не тільки у своїх громадах, а й на благо усієї України.

Довгоочікувана та пам’ятна подія прийшла минулої неділі до мешканців села Надичі — тут відкрито й освячено храм Успіння Святої Анни УГКЦ.

Ще десять років тому було розпочато цю добру й благу справу, адже мешканці села не мали свого храму, тому доводилось ходити на служби до Гребінців та Куликова. Тоді ще, згадують щасливі люди, світлої пам’яті сільський голова Михайло Нестор, активні Олег Оприск, Григорій Семенців та Ігор Якубляк взялися шукати меценатів і розпочали займатися виготовленням потрібної документації. Місце для майбутнього храму люди обрали достойне — парк на горі, де колись був панський сад.

Допомагали громадою усі, як могли. Особливо тоді доклалися підприємство «Імперія вікон» (зараз «Стеко»), ТзОВ «Агропобутсервіс», меценат Андрій Панечко.

Довгих десять років нелегкої праці, щоденних молитов ревних віруючих християн та вишукування коштів таки принесли гідний результат — у Надичах відкрито гарну церкву.

Освячення новозбудованого храму стало визначною подією, тому тут зібралася величезна кількість місцевих мешканців, парафіян із сусідніх сіл та гостей. Розділити радість із громадою прибули голова Львівської ОДА Олег Синютка, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур та голова Жовківської районної ради Роман Горбань, також духівники зі Жовкви, Рави-Руської, Куликова, Малехова, Дорошева, Нового Села, інших населених пунктів.

Святкову Божественну Літургію очолив владика Михаїл (Колтун). Богослужіння  розпочалося з освячення храму і престолу. Також освячувалася і вода.

Вітальне слово мали владика, декан о. Ігор з Малехова та очільник області Олег Синютка, який вручив подарунок для храму Успіння Святої Анни — Євхаристійний набір.

За значні старання та працю подякував громаді, найактивнішим парафіянам і меценатам, також і будівничим, жертводавцям і всім людям доброї волі, які підтримували зведення нової святині, і парох храму отець Віталій Лупій. Від усієї парафії висловив вдячність єпископу за візит, освячення храму, спільну молитву та пастирське слово.

Марія РОМАНОВА

P.S. У місті Буськ, що на Львівщині, цього ж дня теж відбулося відкриття храму після довготривалої реставрації — церкви святої Параскеви – пам’ятки архітектури національного значення. Храм є унікальною пам’яткою дерев’яної сакральної архітектури, в ньому правив батько відомого українського діяча президента ЗУНР Євгена Петрушевича — отець Омелян Петрушевич (1830-1901 рр.). Храм внесено до реєстру пам’яток архітектури національного значення.