Головна Духовне В селі Перемивок на Жовківщині відбулося урочисте відкриття каплички після тривалої реконструкції

В селі Перемивок на Жовківщині відбулося урочисте відкриття каплички після тривалої реконструкції

1895
0

Жовківщина багата на релігійні святині. Наші пращури зводили їх у наймальовничіших місцях: у центрі сіл, на вершинах гір, на високих пагорбах. Із часом дерев’яні споруди замінили на сучасні золотаві куполи церков, монастирів і капличок.

Сьогодні у кожному селі чи селищі, або ж місті храм є не лише основою духовного життя, а й головною окрасою та надбанням громади. І перше враження про населений пункт складається від того, яка там церква. Тому мешканці ставляться дуже бережливо до своїх святинь — плекають їх та дбайливо облаштовують. А щонеділі чи в свята мелодійні дзвони кличуть на Службу Божу. І сучасники, як в давнину їхні предки, йдуть до храму, бо мають велику потребу в молитві, яка веде до спасіння.

Не дивно, що і в наш час продовжують будувати та відновлювати релігійні споруди. Особливим і пам’ятним для жителів села Перемивок Смереківської сільської ради стало свято Введення в храм Пресвятої Богородиці,
адже саме 4 грудня відбулося урочисте відкриття каплички після тривалої реконструкції.

У важкий і тривожний для нашої країни час, згуртувавшись, громада реставрувала фігуру Матері Божої, щоб випросити в Господа миру та ласки для нашої держави, щоб перемогти зло, щоб Богородиця захоронила село. Також було повністю відновлено наріжний камінь, який закладений ще три століття тому на спомин скасування панщини в Україні.

Відновленням фігури та каменю й будівництвом каплички перейнялися не тільки мешканці села. Свою лепту внесли і меценати, і приватні підприємці, і депутати Смереківської сільради.

Місцевий парох о. Володимир разом з вірянами відслужив подячний Молебень до Матері Божої. Сама погода сприяла і додавала урочистості та піднесення події. Священнослужитель, здійснивши Чин освячення каплиці та
відреставрованих святинь, виголосив промову, де високо оцінив труди та пожертви, вкладені в будівництво каплички.

Підкресливши, що люди споруджують духовні обителі, аби воздати хвалу Богові, помолитись за благополуччя та просити у Всевишнього прощення. Адже саме святиня покликана пробуджувати в людських серцях віру в Бога.

Відтак о. Володимир вручив громаді Перемивок подяку за віднову та збереження святинь, своєю чергою війт Смерекова Богдан Стахів щиро подякував громаді, а
також фірмі Sto Expert (керівник Віктор Коцай), приватному підприємцю Юрію Ліпару.

Особлива подяка була адресована депутату Смереківської сільради Андрію Андрущенку.

І нехай ця святиня, відновлена на честь Пресвятої Діви Марії, надалі слугує своєрідним оберегом як для мешканців Перемивок, так і для водіїв, що проїжджають поряд трасою. А небесна Заступниця завше покривала всіх своїм омофором і за молитвами дарувала те, чого хоче кожен християнин для спасіння і життя вічного.

Зоряна ГУМНИЦЬКА