Головна Духовне В Туринці відбулось свято духовного співу

В Туринці відбулось свято духовного співу

620
0

«Співайте Богові нашому, співайте!»

Нещодавно у НД Туринки відбулось свято духовного співу
у пам’ять про засновника і диригента хору села Мирослава Кунинця, якому днями виповнилося б 70.

Святкове дійство розпочалось авторським віршем «Спомин», який
читала Марія Висоцька під акордеонний супровід сина Володимира Висоцького.

Мирослав Кунинець — це видатний діяч культури України диригент, який дбав про розширення кругозору сільських мешканців, спішив навчити сільський хор якнайбільше… У своєму вітальному слові-благословенні це відзначив настоятель храму Преподобної Параскеви о. Михайло Кормило.

Участь у святі духовного співу взяли: хоровий колектив с. Туринки (диригент Галина Вус), народна хорова капела «Галичани» (диригент Люба Ковальчук) с. Оброшина Пустомитівського району, народна чоловіча хорова капела «Діброва» (диригент Роман Слука) м. Жовкви та народний чоловічий хор «Гомін» (Олег Цигилик, диригент, заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри диригування та вокального співу Львівської музичної академії ім. Миколи Лисенка) м. Львова.

Організатори свята з глибокою повагою і вдячністю згадували
брата Мирослава — Степана Васильовича Кунинця, який довгий
час очолював відділ культури і туризму Жовкіської РДА, був організатором і учасником багатьох заходів у Туринці. В пам’ять про
мистецьку співпрацю з родиною Кунинців звучала пісня «Материнська любов» у виконанні солістки ВІА с. Туринки Роксолани Висоцької.

Творчий шлях цих колективів безпосередньо був поєднаний з іменем Мирослава Кунинця, який очолював їх чи був учасником хору.

У програмі свята звучали твори релігійної та патріотичної тематики. Торжество благодаті, сумління і таланту гості свята побачили
у пісенних творах учасників.

Осягнути велич музики, що доводить нас до самого краю вічності допоміг глядачам лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів акордеоніст Володимир Висоцький.

Перший заступник голови Жовківської райдержадміністрації Любов Дунець та депутат Жовківської районної ради, начальник відділу освіти Михайло Коваль привітали усіх присутніх із величним духовним дійством та нагородили хорові колективи дипломами за участь у святі. Від імені родини Кунинців подячне слово висловила методист відділу культури і туризму Жовківської РДА Оксана Войтович.

Учасники та організатори щиро дякують за підтримку і сприяння
у проведенні заходу: відділу культури і туризму Жовківської районної державної адміністрації (кер. Галина Фесюк), Туринківській сільській раді (голова Олексій Пугач), керівництву «Захід-Агро МХП»
(Юрію Думичу) та приватному підприємцю Івану Чернику.

У народі кажуть, що людина живе на землі, доки жива пам’ять про
неї. І цей захід тому є підтвердженням.

Мар’яна Велика