Головна Цікаво Вибираємо старовинні меблі: робимо інтер’єр неповторним

Вибираємо старовинні меблі: робимо інтер’єр неповторним

478
0

Незважаючи на кардинальні зміни в меблевому виробництві і поява сучасних предметів інтер’єру, антикварні вироби продовжують користуватися популярністю серед цінителів краси по всьому світу. Старовинний комод, шафа або диван роблять обстановку в сучасному будинку розкішною і багатою. Крім цього такі меблі підкреслює статус і спроможність власника. Сучасні меблі доступні кожному українцю, а ось антикварні предмети тільки обраним.

Що таке антикварні меблі?

Незважаючи на конструктивну схожість старовинних і сучасних меблів, перший варіант має відмінні риси:

 • Вироби з віковою історією володіють унікальним духом старовини. У їх виготовленні використовували цінні породи дерева, прикрашені декоративним різьбленням. Завдяки цьому вони виглядають вишукано і багато.
 • Червоне і чорне дерево вишуканий матеріал, який не використовується в сучасному виробництві. Сьогодні на ринку представлені дешеві предмети з МДФ або ДСП, а от знайти по-справжньому щось унікальне, можна тільки серед антикварних виробів.
 • Предмети старовини завжди виготовлялися тільки вручну, що робить їх ще цінніше. Майстерність столярів передавалася з покоління в покоління. Тому в кожному старовинному виробі зберігається частинка душі майстра.

Меблі, виготовлені вручну, можуть століттями зберігати свої початкові характеристики. Головне правильно доглядати за нею, особливо, якщо вона піддавалася реставрації.

Конструктивні особливості старовинних виробів

Єдиним недоліком антикварних меблів можна назвати складність у догляді. Зневажливе ставлення до старовинних виробів призведе до того, що вони швидко втратять свою зовнішню привабливість. Якщо ви хочете купити старовинні меблі за вигідною ціною, насолодитеся величезним асортиментом, представленим у каталозі сайту dom.ria. Тут покупцям доступна наступна унікальна продукція:

 • Прямокутні дубові столи. Це надійні вироби з міцного сорту деревини з простою і водночас вишуканою конструкцією.
 • Розкішні крісла з натуральних сортів шкіри. Вироби з вісьмома кутами сильно відрізняються від стандартної сучасної продукції.
 • Зручні царські ліжка. Це масивні предмети з високою спинкою, доповнені красивим балдахіном.
 • Шафи і скрині для речей. Якщо шафа – звичний предмет меблів, то скриня стане оригінальним дизайнерським елементом.

У виготовленні старовинних меблевих гарнітурів використовувалася тільки високоякісна деревина і металеві елементи. Для прикраси дерева на поверхні вирізали химерні візерунки.

Особливості догляду за старими меблями

Якщо ви зважилися встановити антикварні меблі в сучасному будинку важливо пам’ятати, що вона вимагає особливого догляду. В іншому випадку вона не тільки втратить свою зовнішню привабливість, а просто розвалиться. Щоб цього не сталося важливо:

 • Часто не переміщати столи, стільці або ліжка по різних кімнатах. З огляду на сильну зношеність старовинних виробів, вони можуть зламатися.
 • Не використовувати мокру ганчірку при збиранні пилу. Допустима тільки сухе прибирання за допомогою бавовняних серветок.
 • Використовувати тільки спеціальні засоби для боротьби з пилом і брудом, призначені для дерев’яних меблів.
 • Декоративні елементи краще чистити спеціальною щіткою з м’яким ворсом. Для догляду за елементами з бронзи можна користуватися нашатирним спиртом.
 • Не можна використовувати сучасні чистячі засоби, призначені для нових меблів. Вони абсолютно не підходять для антикварних виробів і можуть зіпсувати їх.

Якщо дотримуватися найпростіших правил догляду за старовинними меблями, вона прослужить своєму власникові довгий час, привносячи в інтер’єр будинку нотки розкішної старовини.