Головна Духовне У храмі Святого Пророка Іллі, що на Жовківщині, кожна спрагла душа отримує...

У храмі Святого Пророка Іллі, що на Жовківщині, кожна спрагла душа отримує ласки та блага через свої молитви

437
0

З прадавніх часів людство бажало возвеличувати  Небесного Творця прославою у своїх молитвах –взиваннях до Неба, а також шукало місця на землі, де можна було б збудувати святиню – храм, у якому  приносили жертву подяки за всі добродійства, які отримували від Бога-Отця у всі часи.

Такий храм Святого Пророка Іллі знаходиться у с. Костеєві, де настоятелем є отець Петро Бранець.

Перша згадка про с. Костеїв датується 1450 р., тоді згадується місцевий священик Іван Кондратович. Існують документальні свідчення про церкву Св. Миколая з 1515 та 1578 рр.,  в акті візитації 1827 р. зазначається, що церкви в селі вже немає. Ще 1399 р. у селі для римо-католицької громади збудовано мурований костел св. Миколая. Ймовірно, освячення його відбулося 1430-1436 рр., бо в деяких джерелах подається власне ця дата. У 1836 р. до західної стіни добудовано присінок, а до вівтаря з північної сторони – захристію.

 Після Другої світової війни стояв зачинений і руйнувався, так як в часи комуно-більшовицької акції «Вісла» жителі села Костеєва, а це 95 % — поляки за національнісю, були депортовані на сучасну територію Польщі. А наші українці, переважно переселенці, що покинули свої споконвічні земні оселі й все, що нажили їх діди та прадіди з Холмщини зі села Добужок, оселилися в селі Костеїв.

 Нерадо приймало місцеве населення наших українських переселенців, їх часто ображали, називаючи поляками, і навіть переслідували.

 На початку 1990-их років, коли відродроджувалась Автокефальна церква, люди взялись із духовним піднесенням за відбудову храму, який стояв покинутий і руйнувався, використовувався хіба що, як склад  для зберігання різних  добрив місцевого колгоспу.

 Розташований на пагорбі  у найвищій місцевості села в північній частині, де отець Петро завжди наголошує своїм парафіянам, що це свята гора Пророка Іллі, який є покровителем і заступником перед Богом за цю парафію. «І якщо будемо його прославляти, то неодмінно він нас буде берегти від усіх стихій, бо недарма Господь через нього в Старому Завіті показав свою Всемогутність євреям, щоб навернути, утвердити віру в Єдиного Праведного Бога, що все сотворив і всім управляє і піклується з любов’ю про найкраще своє творіння – людину». Окрім храму, на пагорбі на південному заході побудовано дзвіницю і встановлено фігуру Пресвятої Богородиці зі складеними до молитви руками, щоб зворушити всіх нас, а також наші серця до молитви-прохання до Бога.

 За тих 20 років, як в селі відродився храм, і життя духовне завирувало знову, багато праці доклали духовні особи, проповідники слова Божого. Це священики – Богдан Мамчур, який зрушив ту глибу й вселив віру в серця людські, його послідовники Іван Ковба (покійний), Микола Мартин, і з червня 1998 р. і до сьогоднішнього дня (16 років) духовно опікується парафією Петро Бранець.

 За цей період часу парафію із візитацією відвідували патріарх Димитрій і митрополит Львівський Макарій. Саме вони освятили Престіл, на якому приноситься Безкровна Жертва Агнця Божого, що бере гріхи світу й рятує душі наші.

 Щорічно, 2 серпня, у день храмового празника Святого Пророка Іллі, велично та святково звершується Божественна літургія, молитва подяки і благословення Всевишньому і покровителю Пророку Іллі  та усім угодникам Божим за ті ласки й блага, які отримує кожна спрагла душа.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.