Міський голова Рави–Руської Ірина Верещук за допомогою депутатів затвердила квартали приватної забудови у центрі міста, там, де планували будувати школу.
Ще 17 червня відбулося третє пленарне засідання 38-ї сесії Рава–Руської міської ради. Окрім інших, важливих для життєдіяльності міста питань, на розгляд сесії поставили питання щодо розробки нового кварталу забудови по вул. Драгоманова, біля парку Шевченка.
Про те розгляд цього питання відбувався дещо дивно та без дотримання регламенту сесії. По–перше, на попередньому пленарному засіданні воно було в кінці порядку денного, а 17 червня чомусь опинилося на початку, при тому, що депутати не голосували за внесення змін до порядку денного.
Неабияк вразив депутатів емоційний виступ коллеги Ольги Березінської, яка зі сльозами на очах просила присутніх проголосувати за розробку кварталу. Проте причина хвилювання стала зрозумілою після того, як з’ясувалося, що одну із ділянок планують віддати рідній невістці пані Ольги Березінської. Це при тому, що двоє синів депутатки вже отримали ділянки в Раві-Руській.
Щодо депутата Ореста Шабата, то разом зі своїм тестем, депутатом Анатолієм Черновим, вони також прибули на сесію, щоб проголосувати за розробку кварталу. А все тому, що в ньому запланована одна діляночка для їхнього сина та онука Шабата Олега Орестовича. Як то кажуть, нічого для себе – все в сім’ю.
Хтось скаже: а що тут поганого, ну хочуть люди будувати житло, то нехай будують. Але проблема не в жадібності депутатів від ВО «Свобода», які не проголосували за розробку цього кварталу. Проблема в тому, що його пропихають під шумок, нехтуючи усіма правилами та інтересами громади. Справа в тому, що під розробку кварталу підпадало три ділянки по вулиці Драгоманова. На цій вулиці вже раніше був розроблений квартал забудови, де жителі, які користувалися цими ділянками, отримали право будувати собі житло. Цихтри ділянки також використовували мешканці Рави–Руської тривалий час, а для того, щоб мати змогу розпочати будівництво, відповідно до закону, необхідно затвердити на сесії квартал забудови. Депутати не заперечували права цих громадян, а тому готові були голосувати за таке рішення.
Щодо земель, які розташовані навпроти трьох згаданих ділянок, то цю особливо цінну землю Ірина Верещук пропонує розділити (звичайно безкоштовно) між сімома приватними особами. Це при тому, що цю ділянку ще попередні скликання ради свідомо не розподіляли. Розташована у центрі міста земля добре підійшла б для
будівництва соціальної інфраструктури. Тому депутати мали намір зберегти ділянку для будівництва нової школи чи дитячого садка. І така потреба насправді існує, адже Рава–Руська школа№ 1 має застарілі та занедбані приміщення, які потребують затратної реставрації. Там, навіть після ремонту приміщень, невдасться забезпечити комфортних умов навчання для школярів, бо школа розміщена у кількох корпусах, а це питання особливо гостро постає у зимову пору, коли дітям доводиться переходити з одного приміщення в інше.
Але Ірині Верещук, очевидно, байдуже до равських дітей, які вчаться у старих приміщеннях та мерзнуть зимою. Для неї важливіше роздати максимум земель поки це дозволяє робити її посадове становище. При цьому міський голова, як звично, прикривається людьми. На сесію для тиску на депутатів були запрошені претенденти на ці сім ласих шматочків землі. Але чомусь практику «гласності» Ірина Андріївна застосовує лише тоді, коли потрібно відстояти її керівницькі рішення і вплинути на думку депутатів.
Можна звичайно заперечити і сказати, що ці семеро людей мають законне право на отримання земельної ділянки, але тут також виникне колізія. Справа в тому, що залишились ще вільні ділянки у всіма знаному кварталі забудови по вулиці Лісній. Цікаво, для кого притримуються ці земельні ділянки, чи знову для своїх? До прикладу, юристи міської ради вже отримали ділянки у кварталі Лісної, хоча вони не равчани і на момент отримання землі лише почали працювати в міській раді.
17 червня депутатських голосів для прийняття такого рішення забракло, адже депутати фракції ВО «Свобода» одностайно виступили проти.
Вже 9 липня Ірина Верещук на четвертому пленарному засіданні цієїж 38-ї сесії (з порушенням регламенту) знову внесла питання розподілу ділянки до порядку денного. Відповідно до регламенту питання, яке не набрало достатньої кількості голосів, більше не може ставитися на голосування на тій же сесії, але у Рава–Руській міській раді бажання Ірини Верещук стоять вище закону та регламенту.
На цей раз для ухвалення потрібного рішення міський голова зібрала усіх лояльних до себе депутатів. Та коли голосів на підтримку розподілу цінної ділянки в сесійній залі забракло, Ірина Верещук зателефонувала до одного з відсутніх депутатів і зарахувала його «аудіо голос» для ухвалення рішення. Якби міський голова булла така ж наполеглива при відстоюванні інтересів громади, як при розподілі землі, то Рава–Руська процвітала б. Таким чином міська влада вкотре поставила власні інтереси вище потреб громади. Поки діти Рави–Руської навчатимуться у старих занедбаних приміщеннях, на ділянці, де могла б стояти нова школа, виростатимуть розкішні будиночки.
Юрій Горечий.
КОМЕНТАР:
Ірина Верещук: «Депутати самі голосували, аби на місці школи був квартал»
Міського голову вкотре «викривають» у зловживаннях, незаконних та злочинних рішеннях, махінаціях. І вкотре це «помічають» лише депутати ВО «Свобода». Однак щоразу їхні голосні заяви після перевірки правоохоронними органами не підтверджуються.
Зауважу, що пленарні засідання сесій Рава-Руської міської ради транслюються наживо на її офіційному сайті у мережі Інтернету. Крім того, відео таких засідань є доступним для перегляду в будь-який час. Щоразу наживо спостерігають за перебігом сесій кілька десятків користувачів Інтернету, кількість переглядів відеозаписів в окремих випадках складає кілька сотень.
Про практику запрошення громадян на засідання сесій міської ради я говорила ще минулого року – одразу після того, як саме депутати від ВО «Свобода» не проголосували за виділення людям земельних ділянок у кварталі по вул. Лісній. Через це 139 громадян і досі мають величезні проблеми із виробленням документації на них, витратили на це чимало грошей. З того часу, під час розгляду «земельних» питань, громадяни щоразу запрошуються на засідання сесій, оскільки в депутатів, як вони самі заявляли, може скластися думка, що вони голосують «за кота у мішку».
Дозвіл на розробку кварталу індивідуальної житлової забудови по вул. Драгоманова депутати Рава-Руської міської ради дали ще у грудні 2012 року. Тоді і до травня цього року ні у кого з них не виникало питань: «А чому на місці, де колись було передбачено школу, передбачено індивідуальні будинки?» Це пояснюється тим, що у цьому місці депутати планували створити так званий «депутатський квартал» — отримати земельні ділянки для себе та своїх родин. Я про це відкрито зазначила на засіданні сесії міської ради перед іншими депутатами і громадянами. Однак після минулорічного скандалу зі згаданими земельними ділянками у кварталі по вул. Лісній, а також після затримання тодішнього секретаря міської ради за підозрою в отриманні хабара (до речі, також на той момент він був членом ВО «Свобода») саме за сприяння у виділенні земельних ділянок, вони вже не могли розраховувати на те, аби отримати земельні ділянки по вул. Драгоманова.
Відповідно до чинного законодавства, затвердження розробленого кварталу індивідуальної житлової забудови відбувається лише після того, як громадськість ознайомиться з його проектом. Протягом місяця ні від кого скарг, зауважень чи пропозицій до детального плану не надходило.
Під час затвердження проекту кварталу по вул. Драгоманова окремі депутати почали шукати причини не голосувати за це рішення. Вони надумали, що там спочатку було передбачено лише три земельні ділянки, потім – що через одну з них проходить ливневий канал, згодом – що архітектор при його розроблені допустився помилки, і аж тоді, що колись на цьому місці була передбачена школа.
Зауважу, що громадяни, які написали заяву на отримання земельних ділянок по вул. Драгоманова, 4 роки чекали, коли там буде розроблено квартал. Вони претендували на земельні ділянки, які розташовані на городах, якими вони користуються. Увесь цей час вони щомісяця поновлювали заяви і свідомо не писали їх на отримання земельної ділянки у іншому місці, в тому числі й у кварталі по вул. Лісній. Зазначу, що кожен громадянин має право бажати отримати земельну ділянку там, де його це найбільше влаштовує.
Справді, старим генеральним планом Рави-Руської на місці кварталу по вул. Драгоманова було передбачено школу. Однак, як я вже говорила, депутати самі ж проголосували за новий генплан, який, до слова, вже півтора роки вивішений у кабінеті секретаря міської ради і будь-хто може з ним ознайомитись. У ньому на цьому місці школа вже не передбачена.
Вчителі і директори шкіл Рави-Руської підтвердять, що на сьогодні існує проблема із набором учнів у класи, класні приміщення напівпорожні. Така проблема не лише у Раві-Руській, а й в цілому районі та Україні. Тому я переконана, що у найближчі десятиліття ніхто нової школи не будуватиме. Натомість нам потрібно зосередитися на тому, аби у школах вже зараз були відповідні умови для навчання дітей та роботи вчителів: теплі приміщення, нове обладнання тощо.
Якщо депутати хочуть закинути міському голові, що вона «дерибанить» землю, відбираючи її у дітей, то хотілося б дізнатися, які кроки вони зробили хоча б упродовж 4 років цього скликання для будівництва нової школи?
Від редакції. Ми свідомо подали думки обох сторін щодо проблеми, яка визріла, аби інформація не виглядала однобокою. Де зерно істини, мають з’ясувати самі читачі, насамперед, равські.