Головна Духовне В Заглині молилися за мир і спокій в Україні

В Заглині молилися за мир і спокій в Україні

505
0

З такими благальними словами молитви паломники з різних куточків України зібралися у суботу, 13 вересня, у день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці, у відомому селі Заглині. У теперішній важкий і трагічний для нашої держави час, коли на східних теренах проливається кров, гинуть найкращі сини України, захищаючи її територіальну цілісність, ми усі просимо у Господа, Пресвятої Богородиці заступництва й опіки, миру і спокою. Тому у Заглину  — одне  з тих місць на Землі, де з’явилась Богородиця, з’їжджаються прочани звідусіль  із вірою і щирою молитвою. Кожен християнин завжди знаходить тут душевне примирення, почерпає силу і натхнення.

Цей край славився своєю святістю ще у XV-XVI ст. Історія присілка Заглини і святого джерела повязана з історією села Монастирок. На монастирській горі, за свідченням архівних документів, існував монастир. Пречиста Діва зявилася у Заглині дівчині Марусі, яка за велінням Богоматері, підійшла до гори і рукою розгорнула землю. І сталося чудо, зпід землі почало бити джерело, яке з тих пір і донині місцеві жителі називають «Марусею». Біля святого Джерела почали відбуватися чудесні зцілення.  У 1871 р. селяни власними пожертвами збудували каплицю Положення пояса Пресвятої Богородиці. У часи радянського атеїзму влада постійно намагалася її знищити. Але силами ревної віри місцеві жителі навіть за одну ніч відновлювали каплицю, охороняли джерело.

Деякі мешканці ближніх сіл знають це святе місце як Кубачиха і розповідають свою легенду. У часи татарських нападів жінка, знана як Кубачиха, втікала від загарбника разом зі своїми діточками. У пориві страху перед смертю вона благала Богородицю про допомогу. Перед нападником з’явилася Небесна Мати і зупинила його. З джерела Кубачиха набрала води, щоб привести до тями діточок. Так Богородиця врятувала життя матері і дітей, а джерело почали називати Кубачихою.

Пресвята Богородиця завжди проявляла до України свою милість, відтак споконвіку у нас шанували ікони Божої Матері, яких нараховується близько 300. Також берегли і джерела на місцях чудесних явлень Богородиці. Особлива Божа благодать панує у Заглині, де минулої суботи зібрались тисячі паломників на свято Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці. Цьогоріч вірні Української  Православної Церкви та інших конфесій велично зустріли Святійшого Патріарха Київського і всієї РусиУкраїни Філарета, який третій рік поспіль бере участь у прощі на місце явлення Божої Матері, у Заглину. За давнім українським звичаєм дівчата у вишиванках вручили Святійшому Патріарху Філарету коровай, голови Жовківської районної ради і Жовківської райдержадміністрації Тадей Швай і Богдан Юрдига, керівник відділу культури і туризму Степан Кунинець, благочинний Жовківського благочиння  прот. Стефан Кіндрат, настоятель церкви Успення Пресвятої Богородиці с. Монастирка о. Ярослав Кунинець  — привітали з візитом на Жовківщину.

Святійший Патріарх очолив Патріарше богослужіння на місці чудесного явлення Богородиці, під час якого заносились особливі молитви за мир і Господнє милосердя над Україною.  Помолитись спільно з Патріархом за Українську державу та її народ прибули Владики з різних регіонів України, зокрема, з Криму, єпископи, а також священики, монахи, віряни. Своїм чудесним співом прикрасив Божественну Літургію львівський хор «Орфей».  На богослужіння зібралось дуже багато людей, і немовлята на руках батьків, і сивочолі прихожани,  цьому сприяв не поосінньому теплий і сонячний день. Разом із численною громадою молились за мир та спокій в Україні голова Львівської обласної ради Петро Колодій, голова Жовківської районної ради Тадей Швай, голова Жовківської райдержадміністрації Богдан Юрдига.

Після богослужіння Патріарх Філарет звернувся до присутніх із виваженою духовноповчальною проповіддю: "Нині ми зібрались на цій Святій горі, щоб вшанувати Божу Матір за всі благодійства, які Вона звершила до українського народу. А Богоматір виявляла милість, насамперед, через безліч чудотворних ікон і джерел, одним з яких є це цілюще джерело у Заглині. Тому люди з давніх-давен приходять сюди з вірою й отримують те, що їм потрібно для земного і, головне, для вічного життя.

Господь завжди з нами. І все, що відбувається, відбувається з волі Божої. Але у багатьох виникає запитання, невже Бог не бачить, що коїться на сході України? Бачить. Без волі Божої, як сказав Ісус Христос, не упаде навіть волосина. Те, що відбувається на Донбасі, — теж з волі Божої, допущення Боже. Та ми повинні зрозуміти, чому Господь допускає не тільки страждання, а й безліч смертей, зокрема, найкращих синів України. Мабуть, ми прогнівили своїми діями Бога. Бо за державність наші предки воювали, проливали кров, гинули у Сибіру, а держави не мали. І раптом Господь дав нам свободу і державу, як манну з неба, а ми замість того, щоб дякуватизнехтували Його даром. У Криму і на Донбасі вирішили відокремитись від України. Тому й Господь одних українців карає за гріх, а іншихвипробовує.

Ми стоїмо на шляху правди. Тому перемога, дорогі браття і сестри, буде за нами, бо з нами Бог! Господь дасть нам цю перемогу, але якою вона буде — це справа Божа. На нашому боці Європа, Америка і весь світ, тому що мижертва агресії. Треба, насамперед, каятись у своїх особистих гріхах, щоб Божа благодать була з нами, молитись за Україну і за багатостраждальний український народ. Треба любити один одного, любити своїх батьків, батькидітей, тоді й любитимемо свою Батьківщину і життя віддамо за неї. Нехай нам допомагає благодать Святого Духа, Господь наш Ісус Христос і Матір Божа, яка є покровителькою нашої славної України!

Зі словами вдячності до Патріарха звернувся митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. На завершення Патріарх Філарет благословив віруючих та разом із духовенством спустився до джерела, щоб почерпнути цілющої води із святого місця.

Уляна Головенько.