Головна Духовне У м. Жовкві відбувся Різдвяний фестиваль колядок «Хори ангельські співають»

У м. Жовкві відбувся Різдвяний фестиваль колядок «Хори ангельські співають»

464
0

Мелодії традиційних колядок, щедрівок та різдвяних народних пісень у виконанні українських хорових колективів лунали під куполом храму св. Йосафата

«На небі з’явилася зоря, яка своїм світлом розсікла темряву і показала місце у Вифлеємі, де народився Спаситель Світу – Ісус Христос. Разом із нею на небі прозвучала перша колядка «Слава во вишніх Богу». Ця різдвяна пісня на землі підхоплена усіма народами світу, які, в цей час колядуючи, прославляють Бога.

Коляда в Україні завжди звучала в різних історичних моментах нашого життя. Ми колядували тоді, коли можна було і коли забороняли, коли церкви були відкритими і закритими, тоді, коли в нашій державі був мир, і тоді, як сьогодні, йде війна. І тому сьогодні цей храм, як матір, обіймає юних діточок, які приїхали до Жовкви, щоби Бога в колядці прославляти, попросити в Нього для нашого народу миру, спокою і добробуту. Хай багатоголосся молодіжно-дитячої коляди злине до неба, а Бог, почувши її, зішле людям благовоління», – розпочав благословенням та вітанням різдвяне свято отець-мітрат Володимир Коткевич, протосинкел Сокальсько-Жовківської єпархії.

До вітального слова долучився також і депутат Жовківської районної ради від всеукраїнського об’єднання «Свобода» Б. Юрдига, зазначивши, що ми зібралися для того, щоб всі разом віддати шану та славу народженому Ісусику, помолитися за мир на нашій землі.

Цьогоріч колядників-щедрувальників зібралося багато. Усіх годі й назвати. Насамперед заколядував народний сімейний ансамбль «Кожушки» Жовківського Народного дому. А надалі своїми піснеспівами глядачів радували молодіжний хор храму Св. Артистратига Михаїла (с. Зашків), камерний парафіяльний хор храму Пресвятої Богородиці Владичиці України (м. Червоноград), дитячий хор храму Святих Апостолів Петра і Павла (с. Стара Скварява),

Колядували, звеличуючи Бога, із щирим піднесенням дитячий хор «Дзвін» храму Воздвиження Чесного Хреста (м. Броди), дитячий хор храму Святих Апостолів Петра і Павла (м. Сокаль),

Також у храмі св. Йосафата радо вітали колективи м. Дублян (дитячий хор «Дзвіночки» храму Успення Пресвятої Богородиці), смт. Магерова (дитячий хор «Журавлик» храму Св. Юрія), м. Соснівки (молодіжний хор храму св. Апостолів Петра і Павла) тощо.

Захопливим та надзвичайно піднесеним виступом зачарував ансамбль бандуристів (молодіжний хор храму Святого Йосафата,  м. Червоноград).

Виступ творчих колективів у храмі Святого Йосафата тривав понад чотири години. Переповнений глядачами зал вирував атмосферою загального свята, а візитівкою фестивалю «Хори ангельські співають» стала колядка «Господь Бог Предвічний».

Не оминув оргкомітет Сокальсько-Жовківської єпархії й депутатів Львівської обласної ради – В. Тістика, І. Бокала та Т. Козака, висловивши їм слова вдячності, та нагородив подячними грамотами, як і всіх учасників різдвяного фестивалю.

Опісля молодь та дітвора із гостями фестивалю здійснили невеличку ходу до центральної площі м. Жовкви, де разом усі заспівали найвеличнішу коляду «Бог Предвічний».

Повернувшись назад у храм, усі охочі частувались різдвяними пампушками, чаєм та іншими солодощами.

Зоряна Микитюк.